Nem jött össze a bravúr Békéscsabán

A HFC csapata az NB III Közép csoport tavaszi nyitófordulójában Békéscsabán a félidei vezetés után döntetlenre végzett a Békéscsaba 1912 Előre II ellen.

0318_01

Balszerencsésen indult a találkozó Major László csapata számára, hiszen Dordevic Slobodant már a 8. percben le kellett cserélni egy sérülés miatt. A változtatás nem rázta meg túlzottan a vásárhelyi támadókat, hiszen a félidő közepén Szabó Zoltán a felső lécet találta el és a tejes mértékben uralták a mérkőzést. A 41.percben sikerült is megszerezni a vezetést a vásárhelyi együttesnek. Lászik Milán szabálytalansága után Tóth Imre végezhetett el tizenegyest, elsőre ugyan hibázott a bekk, de az ismétlésnél már nem volt esélye a kapusnak. (0-1) A második játékrészben is a HFC akarata érvényesült, előbb Fábián óriási helyzetben maradt le a kapu elé érkező labdáról, majd a csereként beállt Mihállfy lőtt fölé hatalmas ziccerben. A kihagyott helyzetek végül megbosszulták magukat, a 87. percben Huszár Gergő egy védelmi hibát kihasználva egalizálta az eredményt. (1-1)
A HFC csapata legközelebb hazai pályán 2016. február 21-én a Paksi FC II. együttesét fogadja a Városi Stadionban.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 18. forduló:

Békéscsaba 1912 Előre II. – Hódmezővásárhelyi FC 1-1 (0-1)
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion. Vezette: Csontos Dávid (Varga Balázs, Zsákai Milán)
Békéscsaba:Máthé – Lászik (Vozár 61′), Huszár, Tatár, Zámbori (Mácsai – a szünetben), Oláh (Konyecsni – a szünetben), Ruzsa, Juhász, Kálmán, Szalai, Tóth D. Edző: Boér Gábor
HFC:Bordás–Tóth J.,Tóth I.,Markovic,Komáromi,Lazinica,Szilágyi,Szabó Z.(Bartyik N. 71′),Mezei,Dordevic(Fábián 8′,Mihálfy 78′),Tóth A.
Vezetőedző: Major László
Gólszerzők: Huszár(87′)ill.Tóth I.(42′)
Sárga lap:Zámbori(39′),Lászik(42′),Juhász(57′),Máthé(82′),Vozár(92′),ill.Tóth J.(44′), Szilágyi(83′)

Major László: “Alapvetően azt gondolom, nem rossz eredmény a döntetlen Békéscsabán, ugyanakkor az viszont bosszantó számomra is és az egész csapat számára is, hogy egy megnyert mérkőzést adtunk döntetlenre, amellett, hogy két százszázalékos ziccert is kihagytunk a hajrában.”