Győzelem a Honvéd fakó ellen

Húsvétvasárnap újabb NB III-as bajnoki mérkőzést játszott a Hódmezővásárhelyi FC. A csapatból heten hiányoztak, ám a győzelem ennek ellenére is összejött. Fábiánék kétszer is felálltak, végül pedig a három pontot is sikerült itthon tartaniuk.

0530_02_hirek

A Vásárhely ismét támadóbb szellemben kezdte a játékot, míg a vendég Honvéd úgy tűnt, hogy inkább kivár. Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott egy szögletet követően, majd bő 10 perc játék után Fábián fejelt kapura. Ennek ellenére a vezetést mégis a vendégek szerezték meg, sikerült átjátszaniuk a védelmet, majd Vernes vette be Bordás Dániel kapuját. (0-1)A HFC nem adta fel, igyekeztek tovább nyomni, aminek bő 10 perc elteltével meg lett az eredménye, a Honvéd védelme is kapitulált, amit Fábián Imre használt ki ügyesen, kiegyenlítve ezzel az állást. (1-1)A HFC a vezetést is megszerezhette volna, a szélen sikerült elvinni a labdát, középen pedig nem marad Honvéd-védő, így Galló tisztán kapta a labdát, ám Vereckei kapusba lőtte a játékszert, így maradt a döntetlen állás.

A fordulás után tovább nyomott a HFC, de a Honvéd sem egy helyben toporgott, előbb Bordásnak kellett nagyot védenie, majd Dan-Marius lövésénél már tehetetlen volt, újra a vendégek vezettek. (1-2)Tovább küzdöttek a hazaiak, ezt pedig siker koronázta. A csereként beállt Szabó Dávid fejjel szerzett egyenlítő gólt (2-2), majd néhány perccel később ismét jól érkezett egy beadásra és újból fejjel volt eredményes (3-2), így hazai vezetésnek örülhettek azok, akik a húsvéti ebéd után a focit választották.

Most a Honvédon volt a sor, hogy küzdjenek az egyenlítésért, sikerült is beszorítaniuk a HFC-t, a piros mezesek ugyan néha tudtak kontrázni és veszélyes helyzeteket kialakítani az előre húzódó vendégek ellen.
A végét igyekezett nagyon megnyomni a vendég gárda, de a HFC játékosok jól bírták erőnléttel, igyekeztek előre vagy taccsra vágni a beívelt labdákat, végül sikerült is kivédekezniük a játékidőt. A HFC ezzel igazán fontos három pontot szerzett – hiszen szombaton a Szekszárd is győzni tudott, így időlegesen a HFC a tabella utolsó helyére került.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 24. forduló:
Hódmezővásárhely, Vezette: Bálint Attila (Pogonyi Ferenc, Zahorecz Roland).
HFC–Budapest Honvéd-MFA II. 3-2(1-1)
HFC: Bordás – Tóth J., Kökény, Marton, Galló (Szabó 54′), Lazinica, Szilágyi, Hauk (Dordevic 73′), Tóth A., Fábián (Mihálffy 83′), Mezei
Edző:Major László
Honvéd II.: Vereckei – Mátyás (Szabados – a szünetben), Erdős, Constantinescu, Fehér, Vernes, Palmes, Prosser, Gergényi, Göblyös, Gazdag
Edző:Simon Miklós
Gólszerzők: Fábián (33′), Szabó D. (67′, 69′), ill. Vernes (20′), Constantinescu (54′)
Sárga lap: Mezei (11′), Szilágyi (90+1′), ill. Vernes (44′), Palmes (63′)

Major László: „Szeretnék gratulálni a csapatnak. 7 emberem hiányzott, a gyerekek pedig mindent megtettek, úgy gondolom a múltkori mérkőzést kijavították. Egészen héten egy picit máshogy készültünk, végül erővel is bírtuk és azt hiszem a játékosok most egy kis önbizalmat is kaptak. Bízom benne, hogy sikerül bent maradnunk. Szabó Dávid játékát pedig az egész csapat nevében szeretném megköszönni, eddig mellőzve volt, most azonban két csodálatos gólt szerzett, ráadásul fejjel, pedig alacsony játékosról van szó.”

Forrás: promenad.hu