Az Üllés elleni győzelemmel bajnok a HFC II.

Az Üllés ellen aratott magabiztos győzelemmel a 2015/2016-os Csongrád megyei II.osztályú labdarúgó bajnokság győztese a HFC II. csapata.

0822_hirek

A hazaiaknak már egy pont is elég lett volna céjaik eléréshez a három hónapja nyeretlen homokhátiak ellen, ennek megfelelően igen magas iramban kezdte a találkozót Vinnai István legénysége. Mi több, Varga Róbert már az első percben a hálóba bólintott egy szögletet, megszerezve ezáltal a vezetést a bajnokaspiránsnak. (1-0) Az 5. minutumban a korábbi megyekettes gólkirály Mihálffy Zsolt fejelt a jobb kapufára, majd negyedóra elteltével Gyürki Levente növelte kettőre a különbséget egy okos lövéssel. (2-0) A 20. percben megsérült Kormos Krisztián az üllésieknél, az átmenetileg így emberhátrányba kerülő vendégek pedig azonnal megkapták a harmadik gólt is, amint a lövésre vállalkozó Brizik-Bodrogi Istvánra senki sem lépett ki a tizenhatos előterében. (3-0) A 26. percben végleg eldőlni látszott a mérkőzés sorsa: Dudás Benceújabb kiváló szögletét ezúttal Fekete Zoltán stukkolta a léc alá. (4-0) A folytatásban alacsonyabb fokozatba kapcsoltak a vendéglátók, aminek köszönhetően a második félidő folyamán egyre inkább magára talált az Üllés. Az 58. percben Király Zsolt, majd nem sokkal később Bozsó Bence szépíthetett volna, de egyikük sem tudta értékesíteni az előtte adódó ziccert. A 70. minutumban viszont ennél is nagyobb sansz adódott a piros-fehér mezesek előtt: Brizik-Bodrogi kezezése nyomán Bazsó Ferenc végezhetett el tizenegyest, Szatmári Róbert azonban magabiztosan védte a gyengén helyezett büntetőt. Már-már úgy tűnt, a második felvonásban nem láthat gólt a közönség, végül viszont mégis megrezdült még egy alkalommal a háló: a hajrában Vaits Viktor lőtte ki a jobb alsót egy kapu előtti kavarodás során. (5-0)

A HFC II. ezzel a sikerrel együtt 65 pontot gyűjtött a bajnokságban, három egységgel megelőzve a második Kiskundorozsmát. A vásárhelyiek második csapata a következő idényt már a megyei I. osztályban kezdheti meg. Az Üllés a nyolcadik helyen zárta a pontvadászatot.

Férfi labdarúgó Csongrád megyei II. osztály, 30. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. – Üllési ISE 5-0 (4-0)
Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Tihanyi Gábor (Samu László, Szeri Tamás).
HFC II.: Szatmári – Balázs, Fekete (Grezsa – a szünetben), Antal (Mohácsi 74′), Huszár, Varga, Gyürki (Vaits – a szünetben), Német (Oskovics – a szünetben), Brizik-Bodrogi, Dudás, Mihálffy (Berta – a szünetben). Edző: Vinnai István.
Üllés: Bazsó J. – Bazsó F., Papp, Zámbó, Kormos (Peták 22′), Bozsó Ba., Bodré (Lapu Cs. 74′), Király, Gyuris (Lapu D. 67′), Cseh, Buknicz (Bozsó Be. 57′). Játékos-edző: Bazsó Ferenc.
Gólszerzők: Varga (1′), Gyürki (17′), Brizik-Bodrogi (21′), Fekete (26′), Vaits (83′).
Sárga lap: Brizik-Bodrogi (70′), Huszár (88′).

0726_hirek

Vinnai István: “Olyan mérkőzéseket vesztettünk el a szezonban, amelyeket kötelező jelleggel be kellett volna húznunk. Három-négy fordulóval a zárás előtt már bajnokok lehettünk volna, de a stratégiailag fontos meccseken kikaptunk, így például a Kiskundorozsma vagy a Deszk ellen. A mai mérkőzésen hamar 4-0 lett az eredmény, utána már kevésbé voltak motiváltak a játékosok, bár ez valamilyen szinten talán érthető is.”
Forrás: szegedma.hu
Fotó: promenad.hu