Döntetlen a SZEOL SC ellen

Szerdán második felkészülési mérkőzését játszotta a Hódmezővásárhelyi FC. Csapatunk az NB II-be frissen feljutó SZEOL SC-vel mérhette össze tudását. A felek nem bírtak egymással, végül 0-0 lett a találkozó végeredménye.

Az előző kiírásban még egymás ellenfeleként játszott az NB III Közép csoportjában a Hódmezővásárhelyi FC és a SZEOL SC. Utóbbi együttes a második helyen zárta a küzdelmeket, ezzel kivívta az osztályváltás jogát.

0707_hirek

A szerdai mérkőzésen egy küzdelmes találkozót vívott a két gárda, gól azonban végül nem született.

A vásárhelyi védelem szempontjából Göncző lapos beadásai jelentettek feladatot, míg a gólhoz az első félidő hajrájában álltunk a legközelebb. A jobb oldali szabadrúgást követően sikerült kapura csúsztatnunk, de az ellenfél kapusa résen volt és a kapufa segítségével mentett, igaz les miatt vélhetően egyébként is érvénytelenítettek volna a találatot.

A csapatunkban jó játékot mutatott a korábban NB I-et is megjárt újonc játékosunk Máté Péter, de a játékunk is kifejezetten biztató volt.

Hódmezővásárhelyi FC – SZEOL SC 0-0
HFC: Bordás – Kormányos, Tóth I., Tóth J., Tóth A., Bartyik N., Máté, Szilágyi, Végh, Fábián, Szabó D. Csere: Szabó M. (kapus), Kökény, Fátyol, Varga R., Hauk.Vezetőedző: Major László.
SZEOL SC I. félidő: Dongó – Kéri, Rácz, Ikonomou, Grünvald, Mendebaba, Harsányi, Lévai, Puskás, Beretka, Göncző. II. félidő: Dongó – Tomisic, Lászik, Gajág, Buzási, Forró, Várda, Fülöp, Pintér, Maksimovic, Hajben. Vezetőedző: Tóth Ákos.

Major László: „Egy profi csapat ellen a döntetlen az mindig jó. Még mi is alakulunk, de az előző mérkőzéshez képest jobban játszottunk. Tudtunk igazolni egy rutinos játékost, ez meg is látszott a csapaton, de a három szegedi is komoly erősítés lehet. Alex Rajmund azonban súlyosan megsérült, hosszabb időbe telhet, míg pályára léphet. Visszatérve a szerdai meccsre, az eredmény teljesen jó, a mutatott játék szintén biztató.”

A HFC következő felkészülési mérkőzését július 13-án szerdán, a Csongrád TSE ellen játssza.