Három ponttal indult a szezon

Ahogy egy évvel ezelőtt, úgy most is egy Békéscsaba elleni sikerrel indult a szezon az NB III-ban szereplő felnőtt csapatunk számára. Szilágyi Norbert góljával sikerült megszereznünk a három pontot.

Nem volt igazán nagy iramú a találkozó. Az első kisebb HFC helyzetecskére 8 percet kellett várni. Bartyik Norbert beadása került Fábiánhoz, aki kapura fejelt, de Máthé kapus fogta a labdát. Újabb nyolc perccel később pedig Szabó II. Dávid tűzte kapura a tizenhatos széléről, a szurkolók ugyan felszisszentek, de a labda a kapu fölött suhant el.

Fél óra játék után azonban sikerült megszerezni a vezetést. Egy érdekes szöglet figura következett: Bartyik végezte el a sarokrúgást, majd Végh Ariel passzolt középre, az ottani kavarodásban pedig Szilágyi Norbertnek sikerült a legjobban eltalálni a labdát, gólt szerzett. Így ahogy tavaly úgy idén is Szilágyi szerezte meg csapatunk szezonbeli első gólját.

0807_01_hirek
Az egyetlen veszélyesebbnek tűnő békéscsabai pillanat a félidő hajrájában volt. Egy szögletet követően Mezei lövése akadt el a csabai védőkben, akik kitudták hozni a labdát és úgy tűnt lekontrázzák a vásárhelyi védelmet, ám les miatt elakadt a támadásuk.

A fordulás után sem változott nagyban a mérkőzés képe. A HFC igazán komoly helyzeteket nem tudott kialakítani, a Békéscsaba pedig nem változtatott, nem nyíltak ki jobban és továbbra sem jeleskedtek a támadásokban.

68 perc játék után viszont megfogyatkoztunk. 1 perccel korábban Végh Ariel könyöklését kapott sárga lapot, majd pár másodperccel később egy becsúszást követően újabb sárgát csalogatott elő Antal Péter játékvezető zsebéből. Emberhátrányban még kevésbé erőltettük a támadásokat, igyekeztünk megőrizni az eredményt, ebben pedig a Csaba voltaképpen partner volt.

0807_02_hirek
Teljes létszámmal azonban ők sem bírták végig játszani a meccset. Kmetykó Kevin a 87. percben megkapta második sárgáját is, miután szabálytalanul állította meg a tizenhatos előtt pár centivel a kiválóan beálló Fátyol Szilárdot.

A vége maradt 1-0. Nem volt könnyű és igazán szép mérkőzés, ám a három pontot sikerült itthon tartanunk.

A következő meccset Pécsett játsszuk, augusztus 13-án szombaton 17:30-tól.

0807_03_hirek

Férfi labdarúgó NB III Közép csoport, 1. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC – Békéscsaba 1912 Előre SE II. 1-0 (1-0)
Hódmezővásárhely. Vezette: Antal Péter (Sebestyén László, Molnár Alex).
HFC: Bordás – Kormányos, Tóth J., Komáromi, Mezei, Bartyik N. (Marton 77′), Szilágyi (Fátyol 85′), Máté, Végh, Szabó II. D. (Tóth A. 57′), Fábián. Vezetőedző: Major László.
Békéscsaba II.: Máthé – Vozár, Kmetykó, Huszár, Pilán, Beszterczei, Oláh, Mácsai, Kun, Konyecsni (Bozó 53′), Bozsó. Edző: Szenti Zoltán.
Gólszerző: Szilágyi (31′).
Sárga lap: Máté (68′), Szilágyi (71′).
Kiállítás: Végh (68′), ill. Kmetykó (87′).

Major László: “Amikor az ellenfél nem lő kapura, akkor maradéktalanul nem lehetek természetesen elégedetlen, de a támadójátékunk hagyott ma némi kívánnivalót maga után. A Békéscsaba II. szerintem idén gyengébb, mint tavaly volt, ezért szerettem volna, ha több helyzetet tudtunk volna kialakítani. Ettől függetlenül persze örülök a három pontnak, viszont Pécsen ennél lényegesen jobb teljesítményt kell majd nyújtanunk.”