Döntetlen tizenegyesekkel

Vasárnap az FC Dabas ellen játszott az NB III-ban szereplő felnőtt csapatunk. Az első félidei remek játékot nem sikerült 100%-ban átmenteni a fordulás utánra. Az ellenfél ráadásul egyenlíteni is tudott. Így ikszeltünk a tavalyi bronzérmessel.

0821_hirek

Nem rontottak nyílt sisakkal egymásnak a csapatok a mérkőzés elején. Mindkét oldalon óvatos próbálkozások akadtak, talán a HFC egy kicsivel jobban jeleskedett ezen a téren. Néhány perc játék után egy kicsiben elvégzett szöglet után csavarta Szabó II. Dávid a tizenhatoson belülre a labdát. A játékszer úgy tűnt jól érkezik, de a dabasi védők résen voltak.

Lehetőségek azonban a túl oldalon is adódtak Zsolnai volt talán leginkább elemében.

Azonban kellően élt a HFC játéka is. Az idő előrehaladtával mindinkább a HFC akarta érvényesült. Több jó helyről elvégzett szabadrúgás volt ennek az eredménye. Az olykor ordítónak is nevezhető ziccerek viszont kimaradtak.

A 30. percben azonban újabb pontrúgás következett, a lehető legjobb helyről. Tóth Attila tört a tizenhatoson belülre, majd miután szabálytalanul tudták csak megállítani Bálint játékvezető rögtön tizenegyest ítélt. A labda mögé Szabó II. Dávid állt, aki magabiztosan értékesített a tizit.

Felélénkült a Vásárhely játéka. Percekkel később Fábián is betalált egy ötösön belüli kavarodást követően. Nagy kár, hogy az asszisztens lest intett, így a gólt nem adták meg. Tizenegyes számú játékosunk 5 perc elteltével ismét komoly helyzetbe keveredett, de nem sikerült tökéletesen átvenni labdát, így újabb helyzet maradt ki.

A félidei eseményeket egy vásárhelyi szöglet zárta. A sarokpontról Komáromihoz érkezett a labda, aki kapásból vágta kapura a játékszert. Kár, hogy sokan voltak előtte és a labda kivágódott.

Jó játékkal, megérdemelten vonulhattunk vezetéssel a félidőre.

A fordulás után azonban mintha megtört volna a vásárhelyi lendület. A 48. percben kapufát rúgott a Dabas. Majd tovább gyűrték egymást a csapatok.

20 perc játék után Tóth Attila szabálytalankodott a saját tizenhatosán belül, amit Bálint játékvezető is kiszúrt, így most Tóth ellen ítélt büntetőt. Zsolnai végezte el a szabadrúgást, Bordás Dániel sajnos tehetetlen volt. 1-1-ről folytatódhatott a csata.

A csapatok azonban inkább csak a játék hajrájára találtak magukra. A cserék ugyan mindkét oldalon frissítő hatással bírtak, de mintha elfáradtak volna a csapatok. Egyik és másik oldalon is sikerült néhány helyzetet kialakítani.

A vége azonban pörgős sikerült. A 87. percben úgy tűnt Szabó Dávidot meglökték a tizenhatoson belül, a játékvezető nem így látta, ellenben a vásárhelyi szemekkel. Sőt a végére egy újabb dabasi kapufa is belefért, egy emberként lélegzet fel a vásárhelyi szurkolótábor, amikor a fáról kifelé pattant a labda.

Már-már úgy érezte az ember, hogy Bálint játékvezető sosem vett véget a találkozónak, végül csak jött a hármas sípszó. 1-1 lett a vége.

Három fordulót követően 4 pontot szereztünk a bajnokságban. A következő héten a Pénzügyőr ellen lépünk pályára.

Hódmezővásárhelyi FC – FC Dabas 1-1 (1-0)
Hódmezővásárhely, vezette: Bálint Attila (Viczián Mátyás, Zahorecz Roland)
HFC: Bordás – Kormányos, Tóth J., Tóth I., Tóth A., Máté, Komáromi, Végh (Fátyol, 60′), Szilágyi (Szabó I D., 87′), Szabó II D. (Bartyik N., 73′), Fábián. Vezetőedző: Major László.
Dabas: Scheilinger – Tóth M., Takács, Eördögh, Surányi, Lanczkor, Nádházi (Zsíros, 90′), Karacs (Domonyi – a szünetben ; Dobó, 61′), Hollauer, Zsolnai, Sárközi. Vezetőedző:Dajka László.
Gól: Szabó II. D. (31′, büntetőből) ill. Zsolnai (67′ büntetőből).
Sárga lap: Tóth A. (66′), Tóth I. (90′) ill. Eördögh (30′), Takács (34′).

Author: Szeri Csaba