Oda a hazai veretlenség

Habár fölényben és komoly helyzeteket kialakítva játszottunk a Dunaharaszti MTK ellen mégsem mi örülhettünk a végén. A kihagyott, olykor ordító helyzetek megbosszulták magukat.

HFC-focilabda

Az első félidőben 0-0-val mehetett a félidőre a HFC és a Dunaharaszti MTK. Helyzetek inkább a mieink előtt adódtak, így bizakodva várhattuk a fordulás utáni játékrészt.

Azonban a gólszerzés továbbra sem akart összejönni. Több igazán komoly helyzetig is eljutottunk, de az utolsó lépések rendre hibáztak.

Közhely, de ez általában megbosszulja magát a fociban, így történt most is.

A 77. percben egy kontra végén már csak Kovács Gergely nézett farkasszemet Bordás Dániellel, a csatát előbbi nyerte. Ezt követően pedig nem, hogy az egyenlítés nem jött össze, hanem még a hosszabbítás során duplázni is tudott a Dunaharaszti.

Sajnos van mit javítanunk a helyzet kihasználásunkon.

Férfi labdarúgó NB III Közép csoport, 5. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC – Dunaharaszti MTK 0-2 (0-0)
Hódmezővásárhely. Vezette: Antal Péter (Szvetnyik Bence, Sebestyén László).
HFC: Bordás – Kormányos, Tóth J., Kökény, Mezei (Szabó I D. 81′), Tóth A., Máté, Végh, Szilágyi, Bartyik N., Puskás (Fábián 76′). Vezetőedző: Major László.
DMTK: Szacskó – Scheiber, Rétsági, Nyéki, Márton, Kovács, Gacsal, Dallos, Mészáros, Szanku (Kaizer 83′), Benke (Farkas 70′). Technikai vezető: Csapó László.
Gólszerzők: Kovács (77′), Farkas (90+5′).
Sárga lap: Bartyik N. (45′), ill. Scheiber (19′), Márton (66′), Kaizer (90+2′).

Major László: “5-0 helyett 0-2, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam. Legalább nyolc százszázalékos helyzetet hagytunk ki.”