2 győzelem 1 vereség a szombati mérleg

Szeptember 17-én, szombaton három mérkőzést játszottak a vásárhelyi labdarúgó csapatok. Az utánpótlás korosztályban két magabiztos győzelem született, a megyei I. osztályban viszont nem bírtunk a Tiszaszigettel.

Horizontal image of soccer ball being kicked by footballer

A szombati meccsek sorát az Algyő elleni U16-os megyei meccs nyitotta.

Rostás Károly tanítványai már az első félidőben bedarálták a cseresor nélkül érkező Tisza-partiakat.

10 percnyi játék után már 3 gól volt a különbség, ami a fordulásra egészen 8-0-ig „fajult”.

A második játékrészben Masa Bence kezdte meg a gólgyártást, a HFC-s fiatalok pedig meg sem álltak az újabb nyolcasig. 16-0 lett a vége.

Csongrád Megyei U16 bajnokság ’A’ csoport

Hódmezővásárhelyi FC – Algyő SK 16-0 (8-0)

HFC: Tóth M., Szőke L., Friedl M., Siber J., Gregus R., Marjai I., Gaudi Á., Masa B., Rostás R., Izsold D., Győrfi D.
Csere: Faragó J., Körömi B., Prozlik Á., Babcsán M. Vezetőedző: Rostás Károly

Algyő: Belovai K., Koza Zs., Szalontai B., Pajkó G., Bús T., Dancsik D., Forgó D., Szekeres M., Lengyel M., Tápai R., Tóth G.
Vezetőedző: Pénzváltó Bence

Gólszerzők: Rostás (4), Győrfi (3), Marjai, Izsold (2), Masa (4), Gaudi, Körömi

Ezt követően délután 2 órától Bacsa Zsolt tanítványai az U19-esek következtek a műfüves pályán.

A mérkőzésen hamar hátrányba kerültünk, lévén, hogy Farkas Márk már az első percben megszerezte a vezetést a Tiszasziget számára, ám Gyüre Levente egyenlíteni tudott, majd végül 2 gólos előnnyel várhatták a mieink a második játékrészt.

A fiatalok a fordulás után, ha lehet még magasabb fokozatra kapcsoltak, ami ekkor már gólokban is megmutatkozott, végül ismét magabiztos, gólarány javító győzelmet aratott a Bacsa-legénység.

Csongrád megyei U19 bajnokság ’A’ csoport

Hódmezővásárhelyi FC – Tiszasziget SE 8-2 (3-1)

HFC: Nagy M., Tejes G., Rácz K., Pálinkó L,. Szabó I., Jakus I., Gyüre L., Mohácsi O., Hegedűs Á., Visnyei D., Mike Á.
Csere: Gyürki L., Siber N. Vezetőedző: Bacsa Zsolt

Tiszasziget: Kiss D., Végh Á., Rábai G., Tóth M., Csiszár M., Farkas R., Berta R., Schwarcz R., Farkas M., Csikós Á., Papdi Zs.
Csere: Putnik D., Fekete-Nagy E., Veszelinov S. Vezetőedző: Kecskés Miklós

Gólszerzők: Gyüre, Mohácsi, Hegedűs (2), Gyürki (3), Mike illetve Farkas M., Berta

A napot a megyei I. osztályban szereplő csapatunk zárta. A gárda első szezonbeli győzelme továbbra is várat magára. Holott jól kezdődött a találkozó a mienk számára. Vaits Viktor 10 perc játék után megszerezte a vezetést, ám a hajrában előbb egalizálni tudott a Tiszasziget, majd még a fordulás előtt a saját javukra fordították az állást.

Hiába hajtott a HFC nem sikerült megrúgni az egyenlítő gólt, ráadásul a Tiszasziget a 93. percben kétgólosra növelte az előnyét.