Magyar Kupa: Legyőztük a Kisvárdát

Megkezdődtek a Magyar Kupa főtáblás küzdelmei. A Hódmezővásárhelyi FC a Kisvárdát fogadta a városi stadionban. Fegyelmezett védekezéssel és jó játékkal, valamint Máté Péter és Végh Ariel góljaival sikerült kivívni a továbbjutást.

0921_02_hirek

Túlzás volna azt állítani, hogy egymásnak rontottak volna a felek a szerda délutáni mérkőzésen. A vásárhelyi oldalon Bartyik két szabadrúgása kelthetett volna veszélyt, a Kisvárda pedig szintén egy pontrúgást követően került közel a kapuhoz, inkább mezőnyben folyt a játék.

A 18. percben viszont a Vásárhely felé billent a mérleg nyelve. Mezei Olivér labdáját Tóth Attila tudta még befutni és középre piszkálta. Az ottani kavarodásban Máté Péter volt a legszerencsésebb, a kapuba tudott lőni. (1-0)

Bő 10 perccel később pedig Tóth Attila növelhette volna két gólosra az előnyt. Laposon próbálta a kapuba továbbítani a labdát, ezt a játékot azonban Lékai kapus leolvasta.

A Kisvárda nem sokkal később egy szabadrúgásból próbált veszélyeztetni, ám a labda Szabó Marcell kapuja fölött szállt el. A félidei hajrában pedig ugyan egy kicsit meleg volt a pite, nem tudott egalizálni a vendégcsapat. Egy alkalommal egy visszafejelt labda húzott el keresztben a kapu előtt, azt követően pedig egy szöglet után pattogott sokáig a tizenhatoson belül a labda.

A fordulás után cserékkel próbált frissíteni a Kisvárda, Miroslav Grumic és Hei Viktor is érkeztek a pályára. Néhány perc játék után ismét kimaradt egy komoly várdai helyzet, Szabó Marcell már verve volt, Kökény Tamás végül azonban tisztázni tudott.

Igazi fölényt viszont nem tudtak kialakítani a vendégek. A csereként érkezett Grumic egy alkalommal ugyan tudott veszélyeztetni, de csapatunk fegyelmezetten védekezett és olykor kontrákkal veszélyeztetett. Egy alkalommal Kormányos Kolos fülelt le egy szögletet, majd Fátyol Szilárdnak passzolt, aki Mezei Olivérnek ívelt, oldalháló lett a vége.

A hajrában aztán jött a vásárhelyi duplázás. Végh Arielnek sikerült egy remek cselt követően a hálóba lőnie. (2-0)

A Kisvárda ugyan a maradék néhány percben igazán hajtott, a HFC azonban állta a sarat, így meg lett a továbbjutás!