10 pont az országos utánpótlás bajnokságokban

Az elmúlt hétvégén az országos III. osztályú bajnokságban szereplő utánpótlás csapataink győzelemmel hagyták el Orosházát. A II. osztályban vitézkedő két csapat pedig összesen négy pontot gyűjtött.

0926_01_hirek

A III. osztályú bajnokságban szereplő fiataljaink Orosházára látogattak el. Az U19-esek számára egészen könnyed volt a mérkőzés. Több gólszerzési lehetőség is adódott Bacsa Zsolt tanítványai előtt, szinte csak az orosházi kapu előtt folyt a játék. Forgó Ferenc már a negyedik percben megszerezte a vezetést, bő 20 perc játékot követően pedig Dér Ákos is feliratkozott a gólszerzők listájára.

A fordulás után folytatódott a HFC fölény, ami ismét egy gyors gólban nyilvánult meg, Biró Bence is beköszönt.

Ezt követően a helyzetkihasználás nem volt 100%-os, ám a végén még két újabb gólt sikerült szerezni. Az egyiket Szabó Imre vágta, míg a másikat Szuromi Martin öngóljaként könyvelte Benyovszki játékvezető.

A hajrában egy kiállítás is történt, Mohácsi Ozmin mehetett néhány perccel a társak előtt az öltözőbe.

III. osztály Dél-Kelet U19, 5. forduló
Orosháza – Hódmezővásárhelyi FC 0-5 (0-2)

Orosháza: Lunczner, Lehoczki, Csáki, Győrfi, Burián, Kolozsvári Cs., Kolozsvári J., Jónás, Dudás, Kichler, Pelle
Csere: Szuromi, Buczku, Kulcsár Vezetőedző: Gyimesi András
HFC: Kandó, Jankelic, Kovács G., Biró, Dér, Siber, Gyüre, Fodor, Kovács L., Mohácsi, Forgó
Csere: Szabó, Balog, Törjék, Pálinkó, Bürgés, Nagy D., Nagy M. Vezetőedző: Bacsa Zsolt

Gólszerzők: Forgó, Dér, Biró, Szabó, Szuromi (ög)
Kiállítva: Mohácsi

Bacsa Zsolt: “Az egész mérkőzésen egykapuztunk, számtalan gólszerzési lehetőségünk volt. Megérdemelt győzelmet arattunk. Egyedül Mohácsi felesleges kiállítása miatt lehetünk kicsit szomorúak.”

U17-es gárdánk hasonló jó játékkal szintén megszerezte Orosházán a három pontot. Az első vásárhelyi gólra ezen a találkozón sem kellett sokat várni. Pomozi Máté bő 10 perc játékot követően szerzett gólt, majd újabb 10 perc elteltével Masa Bence következett.

A megnyugtatónak ható kétgólos előny a fordulás után egy percig egygólosra olvadt,miután Szabó Marcell gólt szerzett az Orosházának. Azonban Tapiska Géza hamar válaszolt, a hajrában pedig Győrfi Dominik zárta rövidre a három pont sorsát.

III. osztály Dél-Kelet U17, 5. forduló
Orosháza – Hódmezővásárhelyi FC 1-4 (0-2)

Orosháza: Téglás, Dajka, Molnár, Kovács D., Bogár, Mészáros, Szabó, Buczku, Lestyán, Keszeli, Kiss
Csere: Tóth, Birkás, Sinkó, Csendes, Szöllősi, Kovács R. Vezetőedző: Kinyó Péter

HFC: Nagy, Jakus, Rácz, Siber, Friedl, Rostás, Masa, Győrfi, Bán, Tapiska, Pomozi
Csere: Biró, Almási, Prozlik, Nagy Abonyi, Rác Szabó, Fehér Vezetőedző: Jenei Péter

Gólszerzők: Szabó illetve Pomozi, Masa, Tapiska, Győrfi

A II. osztályban szereplő U15-ös és U14-es gárdáink hazai pályán játszotta, a gyomaendrődi fiatalokat fogadták.

Az U15-ösök voltaképpen könnyed győzelmet arattak. Már az első félidőt követően 4-0-ra mentek a mienk, a fordulás után pedig újabb öt gólt sikerült vágni Maginyecz hálójába. Magabiztos volt a győzelem. Bodó Ferenc mesterhármasig jutott, de Budai és Babcsán is két-két gólt szereztek. Nagy Dominik és Török Attila 1-1 találatig jutott.

II. osztály Dél-Kelet U15, 5. forduló
Hódmezővásárhelyi FC – Gyomaendrőd 9-0 (4-0)

HFC: Tóth, Balázs, Bereczki, Pacskó, Nagy, Kelemen, Becsek, Bihari, Babcsán, Bodó, Nagy
Csere: Török, Trepák, Budai Vezetőedző: Dezső Ferenc

Gyomaendrőd: Maginyecz, Tóth, Kun, Takó, Gulyás, Kiri, Bencze, Dávid, Tasi, Kondacs, Molnár
Csere: Kopcsjak, Cziglédczky, Kugyela Vezetőedző: Kondacs János

Gólszerzők: Bodó (3), Babcsán (2), Budai (2), Nagy, Török

Az U14-es csapatunk egy ponttal zárta a hétvégét. Habár Szombathelyi Brúnó megszerezte a vezetést, néhány percben belül a vendégek válaszolni tudtak. A fordulás után pedig Szombathelyi másodszor is a Vásárhely felé billentette a mérleg nyelvét, a lefújás előtt erre is érkezett gyomaendrődi válasz. Így maradt a pontosztozkodás.