Emberhátrányban sikerült nyerni

Szombaton az NB III-ban szereplő felnőtt csapatunk a Szentlőrinc SE-t fogadta a városi stadionban. A mérkőzést a mieink kezdték jobban, ám az első félidőben Mezei Olivért kiállították. Ezt követően mégis a HFC szerzett gólt, a fordulás után pedig duplázni is sikerült. A vendégek szépítettek ugyan, de újabb három pontot sikerült szereznünk.

1022_01_hirek

A Hódmezővásárhely kezdte jobban a mérkőzést. Leginkább a széleken tűnt sebezhetőnek a szentlőrinci csapat. A beadások azonban nem sikerültek tökéletesre, így csak helyzeteket sikerült kialakítani, a gólszerzés nem jött össze. A vendégek jó formán a csak a félidő derekán jutottak el a vásárhelyi tizenhatosig.

Mégis ők kerültek helyzetbe, amikor a 40. percben Mezei Olivér tizenhatos előterében elkövetett szabálytalanságát fújta le a játékvezető, ráadásul rögtön piros lapot adott tizenhármasunknak. A HFC megfogyatkozott, a Szentlőrinc pedig jó helyről végezhetett szabadrúgást, gól azonban nem lett az esetből.

A slusszpoén viszont ezután következett. Bartyik Norbert a szélről, szabadrúgásból adhatott középre, Kökény Tamás fejére varázsolta a labdát, ami ezután nem sokkal már a kapuban táncolt. (1-0)

Gólelőnnyel és emberhátránnyal mehettek az öltözőbe a mieink.

A fordulás után a HFC nem igazán vett vissza a tempóból, továbbra is igyekeztek letámadni, nem húzták magukra a kicsit nagyobb támadóerőket mozgósító Szentlőrincet. Ekkor már a lőrincieknek is akadtak kisebb lehetőségeik, a játékrész derekán mégis a HFC növelte az előnyt.

Szilágyi Norbert vette észre a baloldalon Máté Pétert és remekül tette elé a labdát. A cséká már csak a kapussal nézett farkasszemet és nem hibázott. (2-0)

Percekkel később azonban sikerült kijátszania a vendégeknek a hátsósort. Tóth Adrián szépített. (2-1)

Parázs csatát ígért a maradék negyedóra, újabb gól azonban nem született. Kisebb helyzetek mindkét oldalon adódtak, de az eredmény nem változott.

Ezzel a HFC zsinórban harmadik mérkőzésén tudott nyerni.

A csapat a 8. helyen áll a tabellán 19 ponttal.

A gárda legközelebb október 26-án, szerdán 13:30-tól a Magyar Kupa újabb fordulójában lesz érdekelt az NB II-es Dorog ellen. Majd október 29-én Gyulára utaznak a Major-legények.