Békéscsabán jártunk

Szombaton újabb edzőmeccset játszott az NB III-as tavaszra készülő felnőtt csapatunk. A keretben Szarvas József mellett újabb játékos kapott szerepet a megye egyes gárdából.

Nem sikerült győzelemmel zárni a Békéscsaba NB II-es csapata elleni találkozót. Az Előre jobb volt a mérkőzésen, ám a mieink számára korántsem a győzelem volt a cél.

A találkozón inkább a Békéscsaba uralta a játékot. Az edzőtáborra készülő másodikvonalasok Pilán Márkó révén negyedóra játék után szerezték meg a vezetést. Bordásról pattant ki egy labda, ami Nagy Istvánhoz került, aki okosan lepasszolt, Pilánnak pedig már nem volt nehéz dolga.

A fordulásra, ahogy a korábbi edzőmeccsen is, több cserét is végrehajtott Major László vezetőedző, aki igyekezett minél több játékosnak lehetőséget biztosítani.

A csabaiaknál is történt váltás, ami a 70. percben gólt eredményezett, egy kényszerítőzés végén született meg a második hazai találat.

A HFC előtt is akadtak lehetőségek, igaz kevesebb, habár Ribánszki Lászlónak kétszer is nagyot kellett nyújtóznia, hogy megőrizze kapuja sértetlenségét.

A vége maradt 2-0. A mieinknél a kezdőben kapott helyet Máté Péter, aki úgy tűnik tavasszal is a HFC-t erősíti. Míg a megyei I. osztályú csapatból újabb játékosunk kapott szerepet a „nagyoknál”, Darida Ádám teljesítményével is elégedett volt Majos mester.

Békéscsaba 1912 Előre – Hódmezővásárhelyi FC 2-0 (1-0)

Major László: „Nem győztünk, de győznünk majd a bajnokságban kell. Ezekre az edzőmeccsekre máshogy készül a csapat, nem az eredmény a fontos. Azt is tudni kell, hogy a héten már napi két edzéssel készülünk, nem is vagyunk sokan, így kicsit fáradt a csapat.”

Fotó: 1912elore.hu