Visszavágtunk a Pénzügyőrnek

Ősszel komoly vereségbe szaladtunk bele a Pénzügyőr SE otthonába, azonban a vasárnapi hazai bajnokin sikerült törlesztenünk. Kormányos Kolos és Máté Péter góljaival itthon tartottuk a három pontot.

Két döntetlennel vártuk a hátunk mögött a harmadik 2017-es bajnoki mérkőzésünket. Ez alkalommal a Pénzügyőr SE érkezett Vásárhelyre. Az őszi mérkőzésről nem lehettek jó emlékei a mieinknek, akkor ugyanis 4-0-s vereséget szenvedtünk.

Revans vággyal vágtunk neki a mérkőzésnek, amely végül teljes egészében a HFC szájíze szerint alakult.

Már az első játékrészben sikerült kétgólos előnyre szert tenni, ami akár több is lehetett volna. A kék-sárga helyzetek száma igen impozáns volt, míg a vendégek komoly helyzetig el sem jutottak. A fordulás után ráadásul eggyel továbbnöveltük góljaink számát, így sima 3-0-s győzelmet arattunk.

A második játékrészben már kevesebb volt ugyan a helyzet, de összességében sokkal jobban futballozott ezen a napon a Hódmezővásárhelyi FC, akár 6-7 góllal is megnyerhettük volna a mérkőzést, de a panaszra így sem lehet okunk.

A győzelemmel továbbra is az ötödik a tabellán a HFC, amely következő két mérkőzését idegenben játssza, előbb a Dunaharaszti, majd a Dabas-Gyón ellen.

Hódmezővásárhelyi FC – Pénzügyőr SE 3-0 (2-0)
Hódmezővásárhely, Városi Stadion. Vezette: Bálint Attila (Zahorecz Roland, Pogonyi Ferenc).
Gól: Kormányos Kolos (2), Máté Péter.

Major László: “Az első félidőben különösen jól futballoztunk, a 3-0-s eredmény hízelgő a vendégekre nézve. Vizzafizettük a kölcsönt a Pénzügyőrnek az őszi vereségért, megérdemelt győzelmet arattunk.”