HFC U17-U19: Újabb győzelmek

Hazai pályán játszottak újabb mérkőzéseket a III. osztályban szereplő korosztályos csapataink. Az U19-esek hátrányból felállva szereztek három pontot, az U17 pedig könnyedén überelte a Szeged 2011-et.

Az elmúlt hétvégén a Szeged 2011 korosztályosai érkeztek a városi stadionba, a HFC-s fiatalok ellenük szereztek fontos pontokat.

Nem kezdődött jól a találkozó az U19-es csapat számára. Bő 10 perc játék után ugyanis Biró Bencét kiállították és büntetőhöz jutott a Szeged, amit sikerült is értékesíteniük. A mieink azonban egy percig sem adták fel. A küzdőszellemnek köszönhetően pedig a 29. percben Bürgés József egyenlíteni tudott. A fordulásra pedig rendeződtek az erőviszonyok, hiszen Kasik Bencét is idő előtt az öltözőbe küldték.

10-10 emberrel érkeztek a csapatok a második játékrészre, ami már HFC-s szempontból alakult jobban. Mohácsi Ozmin fordítani tudott. Az előnyt pedig jó ideig sikerült őrizni, sőt a hajrában eggyel növelni, miután Nagy Dávid is gólt szerzett. Igaz egy találat még Gyukics Norbert lábában is maradt, zárkózott a Szeged 2011, azonban a végén a HFC örülhetett a három pontnak.

A csapat továbbra is a tabella élén áll, igaz a Gyula egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

U19 III. osztály Dél-Kelet, 18. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Szeged 2011 3-2 (1-1)

HFC: Kandó Zsombor, Gyüre Levente, Balog Krisztián, Dér Ákos, Bürgés József, Mohácsi Ozmin, Siber Nikola, Biró Bence, Kovács Levente, Fodor Gergő, Jankelic Iván
Cserék: Nagy Milán, Pálinkó László, Ambruzs Erik, Nagy Dávid Vezetőedző: Bacsa Zsolt

Szeged 2011: Liziczai, Hevesi, Francia, Dani, Kispál, Vass, Sziveri, Rozs, Vitos, András, Kasik
Cserék: Gyukics, Kelemen, Dénes Vezetőedző: Patrascu Ioan

Gólszerzők: Bürgés, Mohács, Nagy illetve Vitos, Gyukics
Sárga lapok: Kandó, Gyüre, Dér, Bürgés, Ambruzs illetve Liziczai, Dani, Kispál, Gyukics, Kelemen
Piros lapok: Biró illetve Kasik

Bacsa Zsolt: „Gratulálok a csapatomnak! Vesztett állásból, 80 percig 10 emberrel játszva meg tudta fordítani a mérkőzést. A mai napon nem játszottunk szépen és látványosan. Viszont küzdeni tudásból mindenki jelesre vizsgázott.”

Az U17-es csapat számára jóval könnyebben alakult a helyzet. 10 perc játék után Dékány Áron szerezte meg a vezetést, bő negyedóra múlva pedig Rostás Roland is csatlakozott, Dékány pedig még a félidő előtt duplázni tudott.

Magabiztos előnnyel vonulhattunk szusszanni, a fordulás pedig továbbra is inkább HFC-s fölényt hozott. Ez pedig az utolsó 15 percre újabb gólokban nyilvánult meg. Pomozi Máté, Rácz Kevin és Izsold Dániel is betaláltak, kialakítva ezzel az impozáns 6-0-s végeredményt.

Csapatunk ebben a korcsoportban is listavezető, a Gyula ugyan itt is kevesebb mérkőzést játszott, ám az előnyünk így is három pont velük szemben.

U17 III. osztály Dél-Kelet, 18. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Szeged 2011 6-0 (3-0)

HFC: Nagy Milán, Bán Benedek, Rácz Kevin, Rác Szabó Mihály, Rau Gergő, Tapiska Géza, Dékány Áron, Pomozi Máté Márk, Siber Julian, Perpauer Viktor, Rostás Roland
Cserék: Nagy Abonyi Ádám, Jakus Imre, Katzenbach Imre, Almási Ákos, Izsold Dániel Csaba, Marjai Imre Vezetőedző: Jenei Péter

Szeged 2011: Szabó R., Boskovic, Pintér, Dimovics, Doroiman, Szabó R., Varga, Kiss, Pórdi, Lángi, Gégény
Cserék: Kovács-Krassói, Óvári, Vincze, László, Mezey, Romity Vezetőedző: Patrascu Ioan

Gólszerzők: Dékány (2), Rácz, Pomozi, Rostás, Izsold
Sárga lapok: Pomozi illetve Boskovic

Jenei Péter: „Úgy gondolom, hogy ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk. A támadójátékunk sokkal pontosabbá vált az elmúlt hetekhez képest!”