Nem voltunk partiban a Grosics fiataljaival

Május 4-én, csütörtökön a Grosics Akadémia U14-es és U15-ös csapatai ellen játszottunk bajnoki mérkőzést a II. osztályban. A gyulaiak nem hagytak magukon fogást, mindkét korosztályban sima győzelmet arattak.

A 24. forduló mérkőzése egyáltalán nem volt könnyű az U14-es II. osztályú bajnokságban. Persze erre számítani is lehetett. A Dél-Keleti csoportot eddig hibátlanul vezető Grosics Akadémia otthonába látogattunk el. A mérkőzés esélyesének tehát nem Dezső Ferenc tanítványai számítottak, a papírforma pedig végül beigazolódott.

Bő 10 perc játék után kezdte meg a gólgyártást a Grosics Akadémia, a félidő végéig pedig összesen négy gólt rámoltak a kapunkba. A fordulás után pedig ezt a mennyiséget sikerült is megduplázniuk. Harmadik meccsükön maradtak pont nélkül fiataljaink.

U14 II. osztály Dél-Kelet, 24. forduló

Grosics Akadémia FK – Hódmezővásárhelyi FC 8-0 (4-0)

Grosics: Heckó, Nagy Torma, Kovács, Kvak, Lénárd, Nagy, Tóth, Czékus, Varga, Bokros, Sebestyén
Cserék: Durkó, Zahorecz, Botos, Rácz, Végh Vezetőedző: Kikity Márió

HFC: Pallagi, Pap, Borbás, Dombi, Virág, Gulyás, Nagy, Tóth, Csuka, Kovács, Székely
Cserék: Bodré, Lengyel, Polyák, Gandis Vezetőedző: Dezső Ferenc

Gólszerzők: Tóth (3), Nagy (2), Kovács, Bokros, Zahorecz
Sárga lap: Czékus

Az U15-ösöknél ugyan a Grosics Akadémia nem listavezető, de dobogósok. Igaz ősszel, amikor mi játszottunk hazai pályán sikerült megszorongatni őket. A gólnélküli döntetlen 1 pontot ért a HFC számára.

Most azonban a hosszabb cseresorral bíró hazaiak nem adták meg magukat. 3-0 állt az eredményjelzőn a félidő előtt. Azt követően pedig igazán beindult a henger. A Grosics Akadémia fiataljai meg sem álltak 10 gólig.

U15 II. osztály Dél-Kelet, 24. forduló

Grosics Akadémia FK – Hódmezővásárhelyi FC 10-0 (3-0)

Grosics Akadémia: Nagy, Trescsula, Ovszák, Zelik, Illés, Bidzilya, Lestyán, Krizs, Telinger, Klebecskó, Irházi
Cserék: Percze, Bohák, Kocsis, Tyahur, Oszlács, Hevesi Vezetőedző: Takács László

HFC: Pallagi, Bereczki, Pacskó, Babcsán, Kelemen, Török, Nagy D., Nagy A., Becsek, Paku, Bodó
Cserék: Trepák, Forgó Vezetőedző: Dezső Ferenc

Gólszerzők: Krizs (2), Klebecskó (2), Bidzilya (2), Zelik, Telinger, Kocsis