Megint Kökény-gól ért három pontot a Mórahalom ellen

Az elmúlt hétvégén a Mórahalom otthonában vendégeskedtünk az NB III Közép csoportjának újabb bajnoki mérkőzésén. Ahogy ősszel, úgy most is Kökény Tamás gólja ért három pontot, ez alkalommal azonban nem a meccs elején, hanem a végjátékban sikerült bebiztosítani a pontokat.

Nehéz és küzdelmes mérkőzésre számíthattak a mieink Mórahalmon. A bennmaradásért küzdő hazaiak tudtuk, hogy keményen fognak küzdeni a három pontért, ráadásul náluk játszik a gólkirályi esélyekkel is bíró Dalibor Crkvenjakov is.

Az első helyzetek a hazaiak előtt adódtak, két pontrúgást követően a csapatkapitány Magyar György fejelhetett, mindkét esetben szögletből beívelt labdára csaphatott le a játékos, gól azonban egyik alkalommal sem született.

15 perc játék után a mieink is igyekeztek veszélyeztetni. Tóth József a hosszú sarokról fejelhetett, azonban néhány centivel a kapu mellé bólintotta a labdát.

A játékrész legveszélyesebb helyzete a 35. percben esett meg. Várda Ákos az alapvonalnál volt agilis, labdát szerzett és be is tudta adni. Crkvenjakov az ötösről lőhetett kapura, Bordás-bravúrra volt szükség, hogy maradjon a 0-0.

A fordulás utáni első helyzet is Crkvenjakov nevéhez fűződött, a tizenhatoson belülre tört, lövés a védőkről pattant szögletre, nem sokkal később pedig a kapufának kellett mentenie. Meleg volt a pite, ráadásul a 69. percben Marton Bence megkapta második sárga lapját is, így mehetett az öltőzőbe. Ezt követően azonban érdekes dolog történt. A Mórahalom nem tudta átvenni az irányítást, nem sikerült az emberelőnyt kihasználniuk.

A mérkőzés egyetlen gólja a 90. percben esett meg. Kökény Tamás érkezett közepén, a szélről jövő beadás pedig pont jó helyen talált játékosunkat, a hosszúra csúsztatott, Halász kapus pedig tehetetlen volt.

Ezzel csapatunk megnyerte az idény utolsó idegenbeli meccsét. A srácok 2017. június 4-én, a Paks II. fogadják a városi stadionban, ezzel a mérkőzéssel pedig búcsúznak is a 2016/17-es szezontól.