Pontszerzés Csongrádon

A megyei labdarúgó I. osztály hétvégi fordulójában a Csongrád vendégeként lépet pályára a Hódmezővásárhelyi FC II. A fiatalokból álló társaság remekül futballozott, ami pontot is ért a rutinosabb ellenféllel szemben.

Remek első félidőt futott Csongrádon a HFC II-es csapata. Bacsa Zsolt és Vinnai István tanítványai több helyzetet is kidolgoztak. és ha kicsit szerencsésebbek és pontosabbak, akkor több mint két gólt is szerezhettek volna az első 45 perc során. A hajrában viszont jött a két szóban forgó gól. Előbb Bódai Dániel majd 5 perccel később Vaits Viktor talált be.

A fordulás után ugyan szépített az első félidőhöz képest még harciasabb Csongrád, igaz erre a gólra Laczkó Dávidnak is volt válasza. A sorozatos csongrádi támadások azonban a folytatásban is megtették hatásukat. Huszka Milán góljával zárkóztak a hazaiak, Kovács Sándor pedig egalizálni is tudott néhány perccel a pályára lépése után.

Az újabb vásárhelyi találat elmaradt, pontot csenni azonban így is sikerült a bajnokesélyes csapat otthonából.

Megyei I. osztály bajnoki mérkőzés, Csongrád, 300 néző

Csongrád Kunság Aszfalt – HFC II. 3-3 (0-2)
HFC II.:
Kandó – Jankelic (Pálinkó), Dér, Darida, Rau – Siber, Gyüre (Lévai), Mohácsi (Plichta) – Bódai, Vaits (Kovács), Laczkó
Edzők: Bacsa Zsolt és Vinnai István

Gólszerzők: Bódai, Vaits, Laczkó
Jók: mindenki

Nyilatkozat: „Büszke vagyok a csapatomra. 17-18 éves játékosokból álló csapatunk az első félidőben simán eldönthette volna a mérkőzést. A második félidőben a Csongrád mindent egy lapra feltéve támadott, és erőfeszítéseiket siker koronázta. A döntetlen a hazai csapatra nézve hízelgő eredmény. Nem bánkódunk, dolgozunk tovább, tavasszal nem sok csapat fog megszorítani bennünket.”