Nem ment jól a Szeged 2011 ellen

A HFC III. osztályban szereplő korosztályos csapata, az U19 és az U17 is a Szeged 2011 ellen játszott bajnokit a hétvégén. Az első félidő mindkét meccsen jól alakult, azonban végül pontok nélkül végeztek a csapatok.

Szegedi góllal indult az U19-esek meccse. Sziveri Valentin vette be fél óra játék után Nagy Milán kapuját. A hazai öröm viszont ekkor még nem lehetett túl hosszú. Dékány Áron gyorsan egyenlített, majd a félidei lefújás előtt fordítani is tudott. Ennél bőven több helyzet is adódott a vásárhelyiek előtt, azonban a harmadikat és a negyedik nem sikerült meglőni.

Ez a második játékrészben bosszulta meg magát. Eleinte ugyanis jól tartotta előnyét a HFC, az utolsó negyedórában viszont már inkább a szegediek javára billent a mérleg nyelve. Most Sziveri egalizált, majd ismét vezetést szerzett az övéinek, Mészáros Tibor pedig a lefújás előtti percekben a végeredményt is beállította.

U19 NB III. – Dél-Keleti csoport, bajnoki mérkőzés Szeged

Szeged 2011 – HFC 4-2 (1-2)

HFC: Nagy – Rác Szabó, Rácz, Gyuris, Kovács – Perpauer, Mohácsi, Siber – Kerekes, Dékány, Plichta
Cserék: Dér, Jankelic, Kabai, Almási, Nagy D., Pap
Vezetőedzők: Bacsa Zsolt, Vinnai István

Vásárhelyi gólszerző: Dékány (2)

Nyilatkozat: „Az első félidőben 3-4 góllal kellett volna vezetni… Sajnos a helyzetek kimaradtak. A második félidőben a szél és Fortuna által is erősen támogatott hazai csapat fordítani tudott.”

Az U17-esek meccse sem alakult másként. Almási Miklós góljával a félidő derekán a Vásárhely szerezte meg a vezetést, azonban ezen a találkozón is a fordulás utáni játékrész volt a keményebb dió. A hazaiak előbb egyenlítettek, majd büntetőből vezetéshez jutottak, nem sokra rá pedig a harmadikat is megrúgták. A hátralévő negyedórában pedig Rostás Roland kiállítása után még kevesebb esélye mutatkozott a pontrablásra a Vásárhelynek. Maradt is 3-1 a vége.