Elvitte a pontokat a Dunaújváros

Nem sikerült pontot szerezni a Dunaújváros ellen. Az idei év utolsó NB III-as mérkőzése kevés helyzetet hozott, a vendégek két egyéni hibát kihasználva tudtak gólokat szerezni.

Zárt kapuk mögött játszotta utolsó őszi mérkőzését a Hódmezővásárhelyi FC. Az időjárás pedig mintha alkalmazkodott volna a szomorú látványt nyújtó, üres lelátókhoz, kisebb megszakításokkal szinte végig esett az eső.

A kezdő sípszó előtt a csapatok egyperces néma főhajtással emlékeztek Almási István polgármesterre, a HFC támogatójára.

Nehéz pályán zajlott a mérkőzés, a center pálya több helyen felázott ez pedig nem könnyítette meg a játékot. Az első 10 percben úgy tűnt, hogy komoly veszélyt egyik csapat sem tud kialakítani. Dunaújvárosi oldalon Barna Zsolt szabadrúgása kanyaradott veszélyesen, majd a túloldalon Szabó Márk volt harcias, a szélről beívelt labdáját Varga Bence tudta Faggyas Milánhoz fejelni, akinek azonban nem sikerült kapura fordulnia.

Alig 5 perc múlva viszont hátrányba került a Vásárhely. Egy gyenge lövést követően Bordás Dániel fogta meg a labdát, a kirúgáshoz készülődve azonban kicsúszott a kezéből, a piros mezesek pedig rögvest támadásba lendültek. Bordás a támadóját elsodorva kapott a labdáért, Oláh játékvezető viszont emiatt rögvest a tizenegyes pontra mutatott. Szepessy Róbert pedig magabiztosan értékesítette a kínálkozó lehetőséget.

A középkezdést követően nem sokkal Bartyik Norbert szabadrúgásánál Huszár Gergő fejelhetett ígéretes helyzetből, legalábbis így tűnt elsőre, ám a partjelző lest intett, a fejes pedig mellé is ment. Bő 5 perc múlva pedig a kapuval szemben 21-22 méterről Faggyas Milán végezhetett el szabadrúgást. A lövésben volt furfang, a játékos laposan, a vizes füvön lőtt kapura, ám a kapufa rossz oldalán gurult át a vonalon a játékszer.

Ezt követően viszont inkább a mezőnyben folyt a játék. Komolyabb lehetőséget egyik fél sem tudott kialakítani. A hajrához közeledve viszont a Dunaújváros veszélyeztetett, Szepessy szerzett labdát, Bordás viszont szögletre tudott menteni. Ebből viszont nem jött ki jól a csapat. A betekert labdára Csendes Péter érkezett a legjobb ütemben és a kapuba bólintott.

A fordulás utáni első lehetőség Zvara előtt adódott, majd a túloldalon Szabó Márkot ugratták ki remekül, ő azonban nem a legtökéletesebb megoldást választotta, a kapusba pöckölte a labdát, maradt a 0-2.

A második 45 perc azonban javarészt komolyabb akció és esemény nélkül telt el, a Vásárhely támadásban nem tudott jelentősen megújulni, olykor ugyan mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, de a vendégek masszívan őrizték előnyüket. Komolyabb támadást viszont ők sem vezettek már a maradék időben.

A vége maradt a 2-0-s vendéggyőzelem. A HFC így vereséggel búcsúztatta az őszi idényt. A csapat számára nem alakult a legtökéletesebben az őszi szezon, 2 győzelem, 5 döntetlen és 9 vereség a mérleg, ami 11 pontot jelent és a tabella 14. helyét.

A folytatás a tervek szerint márciusban esedékes. A hónap első hétvégéjén Makón kezdheti az évet a HFC.

NB III Közép csoport, 16. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Dunaújváros 0-2 (0-2)

HFC: Bordás, Tóth, Huszár, Faggyas, Ablonczy, Mezei, Kökény, Szabó M., Bartyik N., Prasler, Varga
Cserék: Szatmári, Marton, Szabó D., Bartyik R., Bódai, Darida
Megbízott vezetőedző: Antal Krisztián

DPASE: Vaszócsik, Zvara, Csendes, Farkas, Csehi, Dorogi, Tóth, Szepessy, Király, Sándor, Barna
Cserék: Jerzsabek, Karacs, Ferencz, Szilvási
Vezetőedző: Dr. Dobos Barnabás László

Szűcs Róbert: „Mezőnyben kiegyenlített volt a játék, de ezen a szinten két egyéni hiba azért eldönt egy mérkőzést. Itt most ez történt. A felelősöket nem kell keresgetni, a hibákat ki kell javítani. Ez a félév sajnos így ment el. Januártól kőkeményén neki látunk a munkának.”