A Tiszasziget ellen hangolt a hétvégére a HFC II.

A hétvégi bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését játszotta szerdán este a Hódmezővásárhelyi FC II. A Vinnai-Bacsa tanítványok nem a felkészülési sorozat legjobb teljesítményével rukkoltak elő, azonban 3-1 arányban nyerni tudtak.

A Tiszasziget ellen zárta felkészülését a HFC II-es csapata. A fiatalok a mérkőzés első 10-15 percében fölényben játszottak és igyekeztek megszerezni a vezetést, ez pedig eredménnyel járt.

Jankelic Ivan tudott meglépni a szélen, a beadására pedig Győrfi érkezett tökéletesen és a kapuba továbbította a labdát.

A második gólhoz sem kellett sok idő, ekkor Siber Nikola beadása érkezett középre, a kapusra rajta volt az ügyön, azonban a labda kicsúszott a kezéből, Pálinkó László pedig lesipuskás volt, a léc alá vágta.

Ezt követően azonban megrázta magát a Tiszasziget és kevesebb lehetőséget hagytak a Vásárhely számára. A támadásaik pedig veszélyt is hordoztak magukban, ám a védők vagy a kapuban Szatmári Róbert hatástalanítani tudta ezeket a támadásokat.

Az újabb gólra egészen a 77. percig kellett várni, mondhatni váratlanul született meg a harmadik gól, Jankelic Ivan vitte el a labdát a jobb szélen, beadása pedig az üresen érkező Bürgéshez került, aki megszerezte a harmadikat.

A középkezdés után viszont talán kicsit lankadt a figyelem és a fegyelem, Bernát Péter bevette Szatmári kapuját.

Felkészülési mérkőzésen

Hódmezővásárhelyi FC II. – Tiszasziget SE 3-1 (2-0)

HFC: Szatmári, Jankelic, Dér, Pálinkó, Perpauer, Siber, Gyüre, Darida, Bódai, Bürgés, Győrfi
Cserék: Gyuris, Surján, Nagy, Nagy Abonyi

Gólszerzők: Győrfi, Pálinkó, Bürgés illetve Bernát

Bacsa Zsolt: „Az utolsó edzőmeccsünk volt ez, most játszottunk a legerősebb csapat ellen. Az eredménnyel maximálisan elégedett vagyok, a mutatott játékkal azonban nem annyira. Úgy terveztem, hogy többet tudjuk birtokolni a labdát, több helyzetet tudunk kialakítani. A védekezésünk viszont pozitív volt, egyetlen gólt kaptunk „csak”. A hétvégén a 15. helyezett Deszk ellen kezdjük a bajnokságot. 9 új játékost igazoltak, biztos vagyok benne, hogy nagyon motiváltak lesznek és bent szeretnének maradni. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a meccs esélyesei mi vagyunk és biztos vagyok benne, hogy meg tudjuk szerezni a három pontot.”

Forrás: hfc1912.hu