Fontos pontszerzéssel indult a tavasz a megyében

A megyei élvonalban szereplő Hódmezővásárhelyi FC II. Ásotthalmon kezdhette meg a tavaszt. A Bacsa-Vinnai tanítványok nem számíthattak könnyű mérkőzésre, de végül Darida Ádám góljával sikerült elhozniuk a három pontot.

Az első 45 percben hiába gyűrték egymást a csapatok, nem sikerült egyik oldalon sem találatot szerezni. A vásárhelyiek kifejezetten jó játékkal rukkoltak elő, a védekezés remek lábakon állt,  nem sok esélyt hagytak a hazaiak előtt.

A fordulás után is inkább a mezőnyjáték és a sok futás jellemezte a játékot, majd a játékrész derekán egy pontrúgást követően beérett a HFC munkája. Darida Ádám végezhetett el jó helyről szabadrúgást, amit egyenest kapura suhintott, neki lett igaza, megszerezte csapatának a vezetést.

Ezt követően már inkább a Vásárhely dominált, többször is növelhették volna előnyüket a kék-sárgák, ám ezen a téren nem termett számukra újabb babér. A három ponthoz és a nyolcadik győzelemhez azonban Darida gólja is elégnek bizonyult.

Megye I. osztály bajnoki mérkőzés, Ásotthalom, 100 néző

Ásotthalom TE – HFC II. 0-1 (0-0)

HFC II.: Szatmári – Jankelic, Dér, Pataki, Bábi (Pálinkó), – Darida, Siber – Győrfi (Rau), Gyüre, Bódai – Mohácsi (Nagy D.)
Edzők: Bacsa Zsolt és Vinnai István

Gólszerző: Darida

Kiállítva: Czirják (Ásotthalom), Darida (HFC II.)

Jók: Jankelic, Pataki, Dér, Gyüre

Nyilatkozat: „Sokat futottunk, a játékunk is rendben volt. A védekezésünk rengeteget javult a téli szünetben. 0:1 után több alkalommal is eldönthettük volna a mérkőzést, ezt sajnos nem tettük meg emiatt kicsit izgalmas lett a végjáték. Ma egy nagyon jó csapat otthonából tudtuk elhozni a 3 pontot.”

Forrás: hfc1912.hu