Emberhátrányban mentett pontot a HFC II.

Szombaton a SZVSE ellen folytatódott a bajnokság a HFC II. számára.

Pontokért utazott Szeged a Hódmezővásárhelyi FC II-es csapata a hétvégén, végül pedig ha a három egység nem is jött össze, tavaszi veretlenségét megőrizte a gárda.

Az első percekben úgy tűnt, hogy nyíltsisakos küzdelemre lehet számítani a csapatoktól, amiben nem is volt hiba. Azonban a nehéz talajú pályán inkább a középpályán zajlott a csata, a védelmek pedig egészen stabil teljesítményt nyújtottak mindkét oldalon, komoly veszély nem alakult ki a kapuk előtt.

Kérdés volt, hogy miként törhet meg a jég, amire a választ úgy tűnt, az 55. percben kapja meg a publikum. Vásárhelyi részről Jankelic Ivan gyűjtötte be második sárga lapját, ígyneki biztos jutott meleg víz az öltözőben, a társaknak pedig a pite lett melegebb.

Nem meglepő módon nőtt a SZVSE mezőnyfölénye, helyzeteket is sikerült kialakítania a hazaiaknak, a vásárhelyi védelem azonban csökkentett létszámmal is állta a sarat. Sőt, egy alkalommal Darida akár a meglepetés gólt is megszerezhette volna, de végül maradt a 0-0.

Megye I. bajnoki labdarúgó mérkőzés
Szeged Vasutas Stadion, 150 néző

SZVSE – HFC II. 0:0 (0:0)

HFC II.: Szatmári – Bábi, Tóth J., Pálinkó, Rau – Darida, Gyüre (Siber), Bartyik (Győrfi) – Bódai (Mátó), Mohácsi (Bürgés), Jankelic

Edzők: Bacsa Zsolt és Vinnai István

Kiállítva: Jankelic I. az 55. percben

Jók: Szatmári, Bábi, Pálinkó, Tóth J.

Bacsa Zsolt: „Ma a játékunk sajnos akadozott, és nagyon pontatlan volt. Ennek az oka a nehéz talaj volt, és túlságosan is tiszteltük ellenfelünket. A kiállítás után a SZVSE nagy mezőnyfölényt harcolt ki, de csapatom erejét bizonyítja, hogy még 10 emberrel is nagyon szervezett és masszív volt.  Kis szerencsével a győzelmet is megszerezhettük volna, de ma nem érdemeltünk 3 pontot, mert a jó játékerőt képviselő Vasutasoknak is voltak lehetőségei.”