Szoros csatában maradt alul a HFC U19

A listavezető SZEOL SC-vel mérkőzött a legutóbbi III. osztályú bajnoki mérkőzésén a Dél-keleti csoportban érdekelt HFC U19.

Úgy tűnt kifejezetten jól indul a hazaiak szempontjából a találkozó. Jankelic Iván már a csörte legelején betalált, azonban a játékrész derekán a szegediek egyenlíteni tudtak. Mondhatni kiegyenlített játék folyt a pályán, a Vásárhely felhúzta a kesztyűt a bajnokaspiránssal szemben, azonban a fordulás után a védelem többször is belehibázott.

Ezt gyorsan büntette a SZEOL, a második játékrész első részében 3 perc alatt két gólt is hintettek, igaz Jankelicnek erre is volt válasza.

A hajrában újabb gólváltás következett, a szegediek növelték előnyüket, majd Pap Tibor rögvest zárkóztatta a HFC-t, a végjátékban azonban már újabb gól nem született, így 4-3 arányban a vendégek örülhettek a három pontnak.

U19 NB III. bajnoki mérkőzés, Hódmezővásárhely

HFC – SZEOL 3-4 (1-1)

HFC: Nagy Abonyi – Rác Szabó, Rácz K., Gyuris, Almási – Perpauer, Surján (Pap), Rostás – Nagy (Pomozi), Dékany (Gaudi), Jankelic

Edzők: Bacsa Zsolt és Vinnai István

Gólszerzők: Jankelic (2), Pap

Nyilatkozat: „Jól játszottunk, főleg a második félidőben. Azonban addig még ekkora egyéni hibákat vétünk hátul, nem tudunk egy ilyen rangadót megnyerni. Gratulálok a szegedi csapatnak!”