Küzdött a HFC, de nem jöttek a pontok

Pont nélkül maradt a Hódmezővásárhelyi FC vasárnap az Iváncsa elleni meccsen. A vásárhelyiek vesztét egy kétes bírói ítélet és két pontrúgás utáni gól okozta.

Kifejezetten jól kezdte a HFC a Fejér megyeiek elleni meccset. Az első percektől fogva nyomás alá helyezték a vendégeket, több akciót is lövésekkel sikerült zárni, még ha ezek nem is voltak igazán veszélyes próbálkozások. Ennek ellenére szinte a semmiből mégis a vendégek szereztek gólt. A 29. percben Krnács jött ki rosszul a kapuból, kivetődve úgy tűnt elhúzta a támadó játékos lábát is. A vélemények megoszlottak az esetet illetően. Horváth Máté játékvezető előbb nem ítélt semmi, majd Flinta Zoltán partjelzővel egyeztetve mégis büntető végezhetett el az Iváncsa. Balogh László megszerezte a vezetést.

A gól érthető módon megfogta a HFC-t, ráadásul a fordulás előtt tovább növelte előnyét a vendégcsapat. Egy sarokrúgást követően sikerült megtalálni Aradi Csaba fejét, aki a kapuba bólintott.

A fordulás után igyekezett nyomni a HFC, az Iváncsa viszont úgy tűnt nem feltétlen akarja megrúgni a harmadikat, inkább a védekezésre összpontosítottak. Ez kellően meg is nehezítette a Vásárhely dolgát, a felállt védelmet nem volt könnyű átjátszani, inkább a pontrúgások okoztak veszélyesebb szituációkat. A 79. percben egy szögletet követően tört meg a jég. Huszár fejese után érdekes ívben kanyarodott a kapu felé a labda, de pont befért a ficakba, Dániel Csaba nem érhette el, szépített a HFC.

A maradék 12. percben erejükhöz mérten maximális fokozatra kapcsoltak a hazaiak – a helyzetük azonban nem volt könnyű. Az Iváncsa azt játszotta, amit kellett, őrizték az előnyüket. Egy alkalommal Geiger Norbert járt szörnyen közel a gólszerzéshez. Szabó Márktól kapott tanári labdát, a lövés azonban nem volt tökéletesen helyezett. Az utolsó percekben javarészt az iváncsai tizenhatoson belül és annak környékén zajlott a játék. Horváth játékvezető sípja többször is néma maradt, amikor egy-egy vásárhelyi játékos került a földre a büntetőterületen belül és a második játékrészben már Flinta partjelző sem szaladt a pályára, hogy döntéseket bíráljon felül. Maradt a 2-1. Tizedik meccsén 5 vereségét szenvedte el a HFC, amely így továbbra is a lista végén áll.