Elvitte a pontokat a Pécs

A gól nélküli első félidő után egy gyorsan bekapott gól pecsételte meg a HFC sorsát. Geiger révén ugyan sikerült egyenlíteni, de végül a Pécs újból vezetést szerzett és ez alkalommal nem engedték ki a pontokat a kezeik közül.

Két hasonló képességű csapat találkozott egymással szombaton a vásárhelyi városi stadionban. Az első félidőben nem is sikerült elbillenteni a mérleg nyelvét egyik oldalra sem. Igaz a Pécs az első percekben egy lesgóllal vétette észre magát, vásárhelyi oldalon pedig egy szabadrúgást követően Katona György állt közel a gólhoz, 45 perc után azonban maradt a 0-0.

A fordulás után azonban nagyon jól kezdtek a vendégek, alig néhány másodperc alatt a védelem mögé kerültek és Kálmán révén gólt szereztek. Kellett 15 perc mire felocsúdott a HFC, ekkor Geiger Norbert egy remek szóló végén szerzett gólt. Örömünk azonban nem tarthatott sokáig. A 70. percben egy precízen elvégzett szabadrúgás után Erdős tudott Varga Gábor kapujába pöckölni, a maradék 20 percben pedig küzdött a Vásárhely, de újabb gólt nem sikerült összehozni.