Orosházán és Szegeden járt az U17 és az U19

Az elmúlt héten sűrű programja volt a Hódmezővásárhelyi FC U17-es és U19-es csapatainak. Hétközben Orosházán, a hétvégén Szegeden mérkőztek a fiatalok.

Nem volt maradéktalan a teljesítmény, hiszen a négy meccsből egyet tudtak nyerni csapataink.

Az U17-esek pont nélkül maradtak Orosházán. Meglehetősen hamar hátrányba kerültek a mieink, ezt pedig a folytatásban sem sikerült ledolgozniuk. A hazaiak folyamatosan növelni tudták az előnyüket, a végén 9-2 arányban nyerték a találkozót.

MLSZ U17 III. osztály, Dél-keleti csoport, 18. forduló

OMTK-ULE 1913 – Hódmezővásárhelyi FC 9-2 (2-1)

HFC: Kekezovic, Bereczki, Borbás, Pacskó, Nagy, Papp, Babcsán, Kelemen, Tóth I., Virág, Árgyelán
Csere: Légrádi, Tóth L., Szőke, Kiss
Edző: Dezső Ferenc

Vásárhelyi gólszerző: Papp, Árgyelán

Ezt követően pedig a DAFC Szeged ellen is pont nélkül maradt U17-es gárdánk. A vezetést ugyan mi szereztük meg, ám a fordulás után a DAFC előbb egyenlített, majd hamar fordítani tudtak, a hajrában pedig bebiztosították maguknak a három pontot.

MLSZ U17 III. osztály, Dél-keleti csoport, 19. forduló

DAFC Szeged – Hódmezővásárhelyi FC 4-1 (0-1)

HFC: Kekezovic, Bereczki, Borbás, Nagy, Papp, Babcsán, Kelemen, Légrádi, Tóth I., Virág, Árgyelán
Csere: Pacskó, Tóth L., Szőke, Kiss

Vásárhelyi gólszerző: Tóth I.

U19-es csapatunk az Orosháza ellen magabiztos játékkal rukkolt elő, aminek 7-0-s győzelem lett a vége, Győrfi Dominik mesterhármast szerzett.

MLSZ U17 III. osztály, Dél-keleti csoport, 18 forduló

OMTK-ULE 1913 – Hódmezővásárhelyi FC 0-7 (0-2)

HFC: Nagy Abonyi, Pomozi, Faragó, Surján, Perpauer, Rostás, Győrfi, Friedl, Rau, Almási M., Marjai
Csere: Fehér, Almási Á., Jakus
Edző: Bacsa Zsolt, Vinnai István

Vásárhelyi gólszerzők: Győrfi (3), Surján, Almási M., Almási Á., Marjai

Nyilatkozat: „Végig nagy fölényben játszottunk, ha az ellenfél kapusa nem véd ilyen parádés formában, akkor könnyen két számjegyű győzelmet arattunk volna.”

A DAFC ellen azonban már nem ment ilyen jól a játék. A hazaiak az első félidő végén szereztek vezetést és az utolsó negyedórában bebiztosították a győzelmüket, a mieink pedig hadilábon álltak a gólszerzéssel.

DAFC Szeged – Hódmezővásárhelyi FC 3-0 (1-0)

HFC: Nagy Abonyi, Surján, Jakus, Almási Á., Rostás, Perpauer, Faragó, Friedl, Rau, Almási M., Marjai
Csere: Kekezovic, Grexák, Fehér, Győrfi