Zsinórban hatodik győzelmünk a megyében

Továbbra is lendületben a megyei élvonalban szereplő felnőtt csapatunk. A fiúk a Kiskundorozsma vendégeként léptek pályára szombaton és 5-3-ra megnyerték a találkozót.

Parádésra sikerült az első játékrész, a közönség hét gólt láthatott az első negyvenöt perc során.

Az első két találatot a mieink szerezték. Egy szögletet követően fejelték ki a labdát a hazaiak, ami aztán Darida Ádámhoz került, aki nem teketóriázott, lövésre szánta magát és neki lett igaza, megszerezte a vezetést.

Percekkel később pedig Mohácsi Ozmin és Győrfi Dominik játszottak össze, a sakk-mattig játszott szituáció végén Győrfi lőtte el a játékszert a kapus mellett megszerezve a második vásárhelyi gólt.

A 20. percben szépíteni tudott a Kiskundorozsma. Egy szabadrúgást követően nem volt teljesen acélos a védelmünk, a hosszúról jutott vissza a labda középre Molnár Ferenc pedig mindenkit megelőzve érkezett és kozmetikázta az eredményt.

Sokat azonban nem kellett várni az újabb vásárhelyi duplára. A meccsen végig agilisan is kiválóan játszó Győrfi Dominik és Bürgés Balázs játszottak össze, alig 5 perc alatt kétszer is. Győrfi vette el a labdát mindkétszer, a visszapasszra pedig Bürgés érkezett mindkétszer tökéletes ütemben, hamar 4-1 lett az állás.

A játékrész utolsó 5 perce viszont nem a terveink szerint alakult. Egy hazai beadásba Dér Ákos ért bele szerencsétlenül, öngólt szerzett, majd a hajrában újabb érdekes szituáció történt. Egy dorozsmai támadásnál a partjelző lest intett, amit vásárhelyi részről mindenki el is hitt, nem úgy Bálint Dániel játékvezető, aki felülbírálta asszisztense döntését és továbbot intett, Ottlik Márk használta ki a kihagyásunkat, Varga Gábort is lecselezve zárkóztatta csapatát.

A fordulás után már kevésbé volt puskaporos a hangulat. A szünetben sikerült rendezni hátsó sorainkat, aminek következtében a hazaiak nem igazán tudtak helyzetet kialakítani, mi viszont újabb gólt szereztünk. Mohácsi gólpasszát Győrfi váltotta találatra, ezzel a 61. percben kialakítva az 5-3-as végeredményt.

A találkozón Papp Milán is pályára léphetett, a fiatal, 16 éves játékosunk első felnőtt meccsét vívta, ami egy kis higgadtsággal akár góllal is végződhetett volna, a hajrában keveredett helyzetbe és kis híján gólt szerzett.

Csongrád megyei I. osztály, 29. forduló

Kiskundorozsmai ESK – Hódmezővásárhelyi FC 3-5 (3-4)

HFC: Varga, Balog, Kiss, Dér, Bartyik, Bürgés, Mohácsi, Szőke, Darida, Gyüre, Győrfi
Csere: Kandó, Friedl, Papp
Edző: Bacsa Zsolt, Vinnai István

Gólszerző: Molnár, Ottlik, Dér (ög) illetve Győrfi (2), Bürgés (2), Darida

Nyilatkozat: „Gratulálok a csapatnak, jól játszottunk. Az első félidő végén sajnos volt egy 5 perces rövidzárlat, ami miatt szorosabb lett a mérkőzés. Összességében azonban megérdemelten nyertünk, ami nagy szó, hiszen zsinórban hatodik győzelmünket arattuk a bajnokságban.”