Döntetlen a megyei derbin

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Közép csoportjának legutóbbi fordulójában a Szegedi VSE ellen lépett pályára a Hódmezővásárhelyi FC.

Igazi szomszédvári csatát rendeztek vasárnap az NB III-as labdarúgó-bajnokság Közép csoportjának 20. fordulójában. A csoport két Csongrád-Csanád megyei csapata feszült egymásnak, a Hódmezővásárhelyi FC a Szegedi VSE vendégeként lépett pályára Mórahalmon.

A felek az első bajnoki fordulóban már találkoztak egymással a szezon során, akkor 4-1-es vásárhelyi siker született, ám az eltelt időben mindkét csapatnál történtek változások. A HFC Kandó Róbert vezényletével készült az elmúlt mérkőzésekre, míg a szegediek kispadján Paksi Péter vette át az irányítást.

Mindkét csapat a kiesést igyekszik elkerülni, amely csatában a HFC egy kicsit jobban áll, de nem volt kérdés, hogy mindkét együttes a három pont megszerzését tűzte ki célul. Ennek fényében nem is rontottak ész nélkül egymásnak a csapatok. Az elmúlt meccseken megszokott jó vásárhelyi kezdés elmaradt, ez alkalommal a vendégcsapat mintha tompább lett volna a korábbi mérkőzésekhez képest, így aztán többet is volt a labda a Tisza-partiaknál, még ha komoly helyzeteket nekik sem sikerült kidolgozniuk. 0-0-nál jött a fordulás, a játék képe pedig a második félidő első felében hasonlóan alakult. Az utolsó 20-25 percben azonban a cseréknek is köszönhetően sikerült felfrissíteni a vásárhelyi csapatot és egyre kezdeményezőbb lett a csapat, ám komoly helyzeteket nem sikerült kidolgozni, kisebb lehetőségek jutottunk. A meccs képét látva végül igazságosnak nevezhető döntetlen született.

A Hódmezővásárhelyi FC december 6-án a Rákosmentét fogadja, ez lesz az őszi szezon utolsó NB III-as mérkőzése.

NB III Közép csoport, 20. forduló

Szegedi VSE – Hódmezővásárhelyi FC 0-0 (0-0)

HFC: Kandó, Zahorán, Tóth, Huszár, Orovecz, Bata, Mezei, Ludánszki, Katona, Forró, Pleszkán
Csere: Weszelovszky, Gyüre, Darida, Gyürki, Koncz, Tapiska, Sindel, Becsek, Bartyik, Rau
Edző: Kandó Róbert

Nyilatkozat: „Örülünk az egy pontnak, igaz ennek akkor lesz igazán érteke, ha az utolsó, hazai mérkőzésünket sikerül megnyerni.”