A Tiszaszigettel játszott szombaton a HFC

Szombaton újabb edzőmérkőzést játszott az NB III-ra hangoló Hódmezővásárhelyi FC labdarúgó csapata.

A Csongrád-Csanád megyei élvonalban szereplő Tiszaszigettel meccselt szombaton a Hódmezővásárhelyi FC. Az újabb gyakorló mérkőzés felemásra sikerült, a győzelem meglett, a játékban viszont olykor akadtak hibák.

Az első játékrészben fegyelmezetten játszott a Vásárhely, aminek meg is lett az eredménye, a szigetiek elvétve tudtak eljutni a kapuig, Kandó Zsombor egyetlen védést kellett bemutatnia, ugyanakkor a vendégek hálóőrét többször sikerült megdolgoztatni. A játékrész derekán azonban ő és védői is lemaradtak egy beívelt labdáról, amelyre Mezei Olivér érkezett mintaszerűen a hosszún, fejjel szerezte meg a vezetést. Nem sokkal később pedig szintén mezei volt résen, egy a kapusról kivágódó labdára érkezett jól, hogy lábbal is eredményes legyen.

A fordulás után kevesebb volt a veszélyes vásárhelyi helyzet, ellenben a védekezés mintha fellazult volna, a vendégek pedig ezt igyekeztek is kihasználni. 20-25 perccel a vége előtt szépítettek, néhány perccel később pedig egyenlíteniük is sikerült. A vége azonban nem ez maradt, az utolsó 10 percre megrázta magát a HFC. Előbb a csereként beállt Kemény Oszkár szerezte meg újból az előnyt, a tizenhatoson belülről lőtte ki a rövidet. Ezt egy jól sikerült vásárhelyi kontra követte, Orosz Márk iramodott meg a labdával és jól szolgálta ki Győrfi Dominiket, aki a csapat negyedik gólját lőtte meg. A lefújás előtti percekben pedig újból Kemény próbált labdát szerezni a tizenhatoson belül, de felöklelték, büntetőhöz jutott a HFC, amelyet Bata Kristóf értékesített.

A csapat szerdán a MOL Magyar Kupában a Puskás Akadémiát fogadja. A találkozó ugyan zártkapus lesz, de a történéseket videós online közvetítésében nyomon tudják követni a szurkolók.

Felkészülési mérkőzésen

Hódmezővásárhelyi FC – Tiszasziget SE 5-2 (2-0)

HFC: Kandó, Rau, Gyürki, Huszár, Zahorán, Katona, Forró, Gyüre, Mezei, Tapiska, Molnár
Játszott még: Tóth, Bata, Váradi, Ludánszki, Győrfi, Kemény
Edző: Kandó Róbert, Bacsa Zsolt

Nyilatkozat: „Az első félidőben fegyelmezett játékkal 2-0-ra tudtunk vezetni. A második félidőben viszont óriási fegyelmezetlenségünket kihasználta a Tiszasziget. Az utolsó 10 percben viszont újból elkezdtünk magunkat csipkedni, így meglett a győzelem.”

Author: Szeri Csaba