Legyőztük a Fradit, itthon maradt a három pont!

Fontos és remek győzelmet aratott a Hódmezővásárhelyi FC a hétközi NB III-as bajnokiján.

Sűrű időszak a mostani az NB III-as labdarúgó-bajnokságban, hiszen a vasárnapi, Kozármisleny elleni mérkőzést szerdán újabb találkozó követte, ráadásul a dobogóra is esélyes Ferencváros II. ellen, vasárnap pedig már Pakson lépünk pályára.

A Kozármisleny ellen ráadásul nem a legjobb szájízzel sikerült hazatérni, hiszen pontok nélkül utazhattak vissza a fiúk Vásárhelyre. Ennek ellenére a hét eleji edzések nem az orrlógatásról szóltak, eltökélt szándék volt, hogy szerdán bravúrgyőzelmet aratunk. A srácok ennek fényében is léptek pályára a Fradi II. ellen, az elszántság és a küzdeni akarás pedig hamar eredményt hozott. A 10. percben sikerült a jobb oldalon a zöld-fehérek védelme mögé kerülni, a hosszúra ívelt beadásra pedig jól érkezett Molnár Ádin, aki a rövidbe pofozta a labdát.

A következő fontos mozzanat a játékrész végére maradt. Váradi végzett el szabadrúgást, az irányzékkal nem volt gond, kaput, de sajnos kapust is talált, ám a vendégek kapusáról kipattant a labda, Bojtos Tamás pedig szemfüles volt, lecsapott a lehetőségre és továbbnövelte az előnyt. Kétgólos volt a vásárhelyi fór a szünetre.

A fordulás után a Fradi jött ki jobban. Eladtunk a játékszert, a lehetőséget pedig könyörtelenül kihasználták Pócsik szépített. A folytatásban azonban kevés vendég lehetőség adódott, viszont ahogy telt az idő, úgy működtek egyre jobban a vásárhelyi kontrák. Orovecz Ádám kétszer, Bojtos egyszer vezethette kapusra a labdát, de Mezei Olivér előtt is adódott a második félidőben egy nagyon komoly lehetőség. Újabb gólt azonban sajnos nem sikerült szerezni, így a győzelem nem lett nagyarányú, de a 2-1 is három pontot ért.

Csapatunk ezzel újabb helyeket lépett előre, jelenleg a 12. helyen vagyunk a tabellán, pont három ponttal hétvégi ellenfelünk, a Paksi FC II. mögött. Igaz a tabella ezen része is nagyon szoros, hiszen hozzánk hasonlóan a Vác és az Újpest II. is 39 pontos, de a Dunaújváros és a Szekszárd sincs sokkal lemaradva.

NB III Közép csoport, 32. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Ferencvárosi TC II. 2-1 (2-0)

HFC: Weszelovszky, Zahorán, Huszár, Váradi, Bata, Molnár, Orosz, Ludánszki, Katona, Tapiska, Bojtos
Csere: Kandó, Tóth J., Gyüre, Orovecz, Mezei, Kemény, Rau
Edző: Kandó Róbert

Gólszerző: Molnár, Bojtos ill. Pócsik

Nyilatkozat: „Azt gondolom, hogy a mostani győzelemmel bizonyítottuk azt, hogy az elkezdett, négymeccses széria az nem a véletlen műve volt. Bízom benne, hogy a siker, ami tényleg egy nagyon fontos siker, ez kihat a többi mérkőzésre is és sikeresen teljesítjük azt, amit előzetesen kitűztünk magunk elé: a bennmaradást!”

Fotó: Fejes Loretta