A Honvéd fiataljai szerezték meg a három pontot

Vasárnap a Budapest Honvéd II-es csapatát fogadta a Hódmezővásárhelyi FC Mórahalmon.

A hétvégén a negyedik fordulóval folytatódott az NB III-as labdarúgó-bajnokság. A Hódmezővásárhelyi FC a Budapest Honvéd II-es csapatát fogadta a mórahalmi pályán.

A nyári meleg nem könnyítette meg a csapatok dolgát, de úgy tűnt, a fővárosiak vették fel hamarabb a ritmust, alig 10 perc elteltével Rácz Balázs szerzett vezetést. Ezt követően igyekeztünk tartani magukat, sőt a helyzeteink is megvoltak, ám azok értékesítése ez alkalommal nem jött össze.

A szünet után a támadó szekciót igyekezett erősíteni Koncz mester, ám Rácznak megint 9 percre volt szüksége ahhoz, hogy betaláljon. A mieink igyekeztek ezt követően is, megvoltak a helyzetek és akár a komoly lehetőségek is, ám a gólszerzéssel ezen a vasárnapon hadilábon álltunk.

A hajrában Molnár Ádinnal szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, emberelőnybe kerültünk és büntetőhöz jutottunk, amelyet Bata Kristóf magabiztosan értékesített, ám ez most csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

NB III Közép csoport, 4. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Budapest Honvéd-MFA II. 1-3 (0-1)

HFC: Weszelovszky, Zahorán, Huszár, Ondrejó, Gyürki, Bata, Molnár, Mezei, Bány, Kiss, Antman
Csere: Füstös, Kovács, Tóth, Gyüre, Németh, Orovecz, Tapiska, Nagy
Edző: Koncz Zsolt

Vásárhelyi gólszerző: Bata (11-esből)

Nyilatkozat: „Rendkívül nehéz időjárási körülmények között, nehéz mérkőzést játszottunk. Sajnos a fordulópontokból most nem mi jöttünk ki jól. Megvoltak a lehetőségeink arra, hogy megfordítsuk a mérkőzést. Sajnos a 100%-os ziccerek kimaradtak, az ellenfél kihasználta a hibiánkat, 2-0 után csak futottunk az eredmény után, most nem volt meg bennünk a kellő erő, hogy vesztes állásból a magunk javára fordítsuk a mérkőzést”

Fotó: Fejes Loretta