Döntetlen a megyei rangadón

Kevés helyzetet és végül 0-0-s döntetlent hozott az NB III Közép csoportjának megyei derbije. A HFC jól küzdött, az első félidőben gólt is szerzett, amit végül a játékvezető nem adott meg, a pontszerzés viszont így is megtörtént.

0530_02_hirek

Izgalmas csatát ígért a HFC – SZEOL SC összecsapás, ami 5 perc játék után hozta az első izgalmat. Denis Lazinica szabálytalankodott a tizenhatos sarkánál, Maksimovic-ot rántotta le, ami a HFC játékosnak sárgát, az ellenfélnek szabadrúgást ért. Végh Ariel tűzte kapura, de Bordás tette a dolgát. A szélen próbált veszélyes lenni a SZEOL, de a HFC védelme jól tartotta magát, mindemellett pedig helyzeteket is igyekeztek kialakítani, Szilágyi előtt adódott lehetőség a kapu előterében egy szabadrúgást követően, ám a hazaiak nyolcasa jócskán fölé kanyarintott. Pár percen belül ismét Szilágyinál volt a labda, aki néhány csel után újfent kapura lőtt, Leindler portás viszont résen volt. Hamarjában a vendégek is kialakítottak egy komolyabb helyzetet Végh passzát Maksimovic suhintotta kapura, a játékszer viszont a kapu előtt suhant keresztbe. Néhány perc múlva hangosan tapsolhatott a hazai publikum. Bartyik végezhetett el jó helyről szabadrúgást, a beívelt labdára pedig Fábián Imre érkezett kiválóan, fejese a kapuban landolt, ám a gólt lesre hivatkozva érvénytelenítették. Véleményes helyzet volt, de Berényi játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé. A hajrában aztán Mezei Olivérnek sikerült a tizenhatoson belülre küzdenie magát, a játékos elesett, a játékvezető viszont továbbot intett. A túloldalon sem kellett sokat várni az újabb helyzetre, egy szöglet után Bordásnak kellett tisztáznia, majd Fábián is újfent kapura lőtt, hogy a félidei események sorát Grünvald Attila oldalhálóba lőtt labdája zárja.

Vásárhelyi szabadrúgással kezdődött a második 45 perc, Bartyik 25 méterről lőtt szabadrúgása ment nem sokkal a jobb kapufa mellé.52 percet kellett várni a meccs legnagyobb helyzetére, a SZEOL védelem zavarodott meg egy pillanatra, a játékszer pedig Fábián elé került, ráadásul Leindler sem állt a kapujában, ám a hazaiak tizenegyesének nem sikerült jól átvenni a labdát, így maradt a 0-0.
Ezt követően jó ideig inkább a mezőnyben folyt a játék, komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítani. Újabb hangoskodásra adott okot aztán a 68. percben Berényi játékvezető, Bartyik kapura lőtt labdája úgy tűnt megpattant egy védőn és úgy ment az alapvonalon kívülre, ám a vásárhelyi drukkerek legnagyobb bánatára mégis kirúgás következett.

A 71. percben egy vásárhelyi kontrát egy gyors ellentámadás követett a túloldalon, Maksimovicnak sikerült is középre adnia, ám az érkező védők tisztázni tudtak.5 perccel később ismét zavarba jött a SZEOL védelme, a kapust letámadó Fábiánhoz került a labda, ám a lövés pillanatában az egyik szegedi védő megakadályozta a gólt.
A hajrában még a SZEOL-nak sikerült komolyabb helyzetet kialakítania, Maksimovic kétszer is átlépős csellel próbálkozott, a védők viszont a helyükön voltak. Így történt ez a ráadás perceiben is, amikor szintén a vendégek 22-ese keveredett a tizenhatoson belülre az alapvonalnál.A vége maradt a 0-0.
A Vásárhely ezzel 3 ponttal előzi meg az utolsó helyen álló Szekszárdot és három pontra zárkózott a vereséget szenvedő Bölcske mögé.
A HFC legközelebb április 24-án, vasárnap 17 órától a Gyula ellen játszik a Városi Stadionban.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 26. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC – SZEOL SC 0-0
Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Berényi Tamás (Fodor Richárd, Csóra Szabolcs)
HFC: Bordás – Nagy A. (Dordevic, 85′), Markovic, Kökény, Mezei, Marton, Lazinica, Szilágyi, Szabó D. (Tóth A., 74′), Bartyik N. (Bartyik R., 90′), Fábián
Vezetőedző: Major László
SZEOL: Leindler – Grünvald, Forró, Gajág, Rácz, Végh (Beretka, 56′), Varga R., Puskás (Müllerlei, 69′), Kéri, Maksimovic, Tomisic (Buzási, 89′)
Vezetőedző: Tóth Ákos
Sárga lap: Lazinica (5′), Mezei (31′) ill. Kéri (25′), Varga (84′)

Major László: „A csapat végre először úgy nézett ki, mint egy csapat. Fegyelmezetten játszottunk, nem érdemtelen az 1 pont. Véleményem szerint – habár ez nem mérvadó – szabályos gólt szereztünk, ennél sokkal nagyobb leseket adtak meg ellenünk az előző meccseken. Sok sikert szeretnék kívánni a Szegednek, mert egy masszív csapat, de ez a döntetlen reális a mai meccsen. A két kapusnak védenie nem nagyon kellett, de izgalmas, bár nem gólgazdag és helyzetgazdag meccs volt. Most van két hetünk, tudunk készülni, a maradék hét meccsből négyet legalább meg kellene nyernünk. Bízom benne, hogy a pihenő alatt sok játékosom felgyógyul.”

Forrás:promenad.hu