Felnégyelte a HFC a Gyulát

Rendkívül magabiztos, négygólos győzelmet aratott a Hódmezővásárhelyi FC a vendég Gyula felett. A hazaiaknál ketten is dupláztak.

0530_02_hirek

Nem kellett sokat várni az első találatra, hiszen Tóth Attila már a 8. percben mattolta fejjel Harman Józsefet Bartyik Norbert beadásából. (1-0) Nem sokkal később kényszerűségből kellett cseréhez folyamodnia Major Lászlónak, öröm azonban az ürömben, hogy a váltás jól sült el az eredmény szempontjából. A Fábián Imrét váltó Szabó Dávid ugyanis a beállását követően alig két perccel máris gólt tudott szerezni, ugyancsak Bartyik remek centerezését kihasználva, majd a 25. minutumban újfent a hálóba talált Szabó, ezúttal egy szögletet követően. (3-0) A szélvészgyors támadónak ez már a második duplája volt az idei bajnokságban, amivel egyedüliként tudott eldicsekedni a csapatból – egészen az 59. minutumig, amikor Tóth Attila is bebólintotta második gólját Szilágyi Norbert átadásából, így feliratkozva az említett listára. A Békés megyeieknek a szépítés sem jött össze az összecsapás során, így maradt a 4-0 végeredményként.

A HFC utoljára 2011 októberében tudta legyőzni a gyulaiakat harmadosztályú bajnoki mérkőzésen. Az utolsó legalább négygólos sikerre pedig ennél is régebben volt példa a Csongrád megyei együttestől az NB III-ban: Marton Bencéék 2011. április 16-án, azaz több mint öt éve verték idegenben a Szarvast 5-1-re az akkori Alföld csoportban.

A vásárhelyiek mostani sikerükkel a 24. pontjukat szerezték meg a bajnokságban, így már három egységgel előzik meg az utolsó Szekszárdot, miközben kettővel maradnak el az előttük álló, egy meccsel már többet teljesített Bölcske mögött. A Major-legénység legközelebb május elsején 17 órától a Szentlőrincet fogadja majd.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 28. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC – Várfürdő-Gyulai Termál FC 4-0 (3-0)
Hódmezővásárhely. Vezette: Farkas Mátyás (Baghy Csaba, Horváth Krisztián).
HFC: Bordás – Tóth J., Tóth I., Markovic, Bartyik (Dordevic 74′), Kökény (Nagy A. 61′), Szilágyi, Marton, Tóth A., Mezei, Fábián (Szabó D. 13′)
Vezetőedző: Major László
Gyula: Harman – Szabó Cs., Ferenczi, Turcsek (Barna – a szünetben, Katona 53′), Sajti, Sipos, Burai (Tóth L. 86′), Nagy G., Okos, Styecz, Balogh
Vezetőedző: Szekeres Lajos
Gólszerzők: Tóth A. (8′, 59′), Szabó D. (15′, 25′).
Sárga lap: Markovic (46′), Szabó D. (49′), ill. Sipos (47′).

Major László: “Úgy gondolom, 75 percig nagyszerűen játszott a csapat, az utolsó 15 percre viszont már egy kicsit elfáradtunk a saját magunk által diktált tempótól. Természetesen mindenki nagyon örül ennek a győzelemnek. Mostanra már kezd kijönni a csapatból a befektetett munka, hiszen az utóbbi négy fordulóban két győzelem és két döntetlen a mérlegünk. A srácok nagyszerűen betartották ma, amit kértem tőlünk. A játék képe alapján teljesen megérdemelten nyertünk ilyen arányban, sőt, akár lehetett volna több is.”

Forrás: szegedma.hu