Szünet után hengerelt a HFC

A második félidőben húsz perc alatt fordított, így bent maradt az NB III-ban a Hódmezővásárhelyi FC.

0606_hirek

Komoly tétje volt még az ESMTK elleni szezonzárónak a Hódmezővásárhelyi FC számára, hiszen Kökény Tamásék számára legalább egy pontra még szükség volt annak érdekében, hogy ne a többi pályán született eredménytől függjön a sorsuk a biztos bent maradást illetően.A tét rá is nyomta a bélyegét a meccsre: a félidő első fele gyakorlatilag említésre méltó esemény nélkül telt el, majd a kemény ütközeteket megszakítva Kocsis Gergő eresztette meg az első kaput eltaláló lövését. Ezt követően volt egy erősebb öt perce az ESMTK-nak, de ekkor sem tudott nagyobb lehetőséget kialakítani a vendég csapat, amely azonban a szünet előtt mégis előnybe került: egy jó helyről járó szabadrúgáshoz Boda József állt oda, akinek csavarására már nem ért le Bordás Dániel, így a Liza vezetett a szünetben.A fordulást követően nagy elánnal kezdett a HFC, a vásárhelyiek erőfeszítéseit szintén egy pontrúgás koronázta meg: gyakorlatilag ugyanabból a szögből végezhetett el szabadrúgást Bartyik Norbert, csak valamelyest távolabbról: lövése azonban hasonlóan a kapuban kötött ki, mint Boda szabadrúgásánál, csak a felső sarokban landolt a labda, 1-1 – mindez már a bent maradást eredményezte a HFC-nél. A gól megfogta a vendégeket, akik addigi egyik legjobbjukat, Kocsis Dávidot is elvesztették sérülés miatt. Húsz perccel a vége előtt jött az újabb fordulat a meccsben: egy vásárhelyi szögletet követően Kökény Tamás került a földre, a lerántásért büntetőt ítélt Bálint Attilajátékvezető: a tizenegyest Tóth Imre magabiztosan rúgta a vendégek kapujába, így fordított a HFC, 2-1. Sőt, a középkezdést követően végleg el is döntötte a meccsetMajor László csapata, a labdaszerzést követően Szabó Dávid nézhetett farkasszemet a még rendezetlen védelem mellett Sebastian Bonicával, majd a kapus lába között a labdát a kapuba rúgva megszerezte a harmadik hazai találatot, 3-1. A hajrában már komolyabb esemény nem történt – a HFC egy remek második félidőt produkálva bedarálta az ESMTK-t, így győzelmével bebiztosította jövő évi harmadosztályú tagságát.

Sikerével a Hódmezővásárhelyi FC 33 pontot szerzett az NB III Közép csoportjában, amivel a 15. helyre futott be a 17 csapatos mezőnyben.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 34. forduló:
Hódmezővásárhelyi FC – ESMTK 3-1 (0-1)
Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezette: Bálint Attila (Pogonyi Ferenc, Zahorecz Roland)
HFC: Bordás – Tóth J., Tóth I., Kökény, Marton, Markovic, Lazinica, Szilágyi, Bartyik N. (Brizik-Bodrogi, 89′), Tóth A. (Mezei, 77′), Szabó (Mihálffy, 86′)
Vezetőedző: Major László
ESMTK: Bonica – Lázár, Nemes, Vass, Tóbiás, Kiss D., Túri, Bányai (Mag, 86′), Kocsis G., Kocsis D. (Németh Z., 61′), Boda
Vezetőedző: Turi Zoltán
Gól: Bartyik (52′), Tóth I. (72′, büntetőből), Szabó (73′) ill. Boda (41′)
Sárga lap: Tóth J. (48′), Bartyik (52′), Lazinica (57′), Mezei (90+3′) ill. Tóbiás (54′), Nemes (71′), Bányai (85′)

Major László: “Nagyon nehéz helyzetben lévő csapatot vettem át, ezzel együtt nagyon nagy felelősség volt rajtam és a csapaton is, mert olyan körülmények vannak Vásárhelyen, aminek köszönhetően elképzelhetetlen volt, hogy kiessen a csapat. A félidőben megpróbáltam megnyugtatni a srácokat, arra kértem őket, hogy ne szaladjanak ki, mert egy kontra végzetes lehet. Az őszi tizenegy pont dupláját szereztük tavasszal, de ilyen nehéz félszezonom még nem volt. Mindenkinek köszönöm a segítséget, köszönöm azt, hogy ilyen körülmények között dolgozhattunk, mert Csongrád megyében Hódmezővásárhelyen van a legjobb infrastruktúra. Bízom benne, hogy a jövő szezon sokkal könnyebb lesz, mint az idei.”

Forrás:szegedma.hu