Végre kiszakadt a gólzsák!

Az NB III-ban szereplő felnőtt csapatunk 6-1- győzelmet aratott a Dabas-Gyón ellen. Végre minden összejött, Szabó II. Dávid, Máté Péter, Puskás Zoltán és Szilágyi Norbert is betalált. Izgalmas és élménydús meccs volt a mostani.

Egyértelműen a három pont itthon tartása volt a cél a Dabas-Gyón elleni mérkőzésen, a csapat ennek szellemében futott a gyepre ez alkalommal pedig a helyzeteket sikerült is gólra váltani.

A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy ez egy olyan vasárnap lesz, amikor Végh Ariel lábai szabadprédát jelentenek az ellenfél számára. Tizenötösünk rögtön az első percekben kapott egy medvepuszit és a folytatásban is következmények nélkül lehetett őt szabálytalanul odébb tenni. Igaz a 40. percben Csepregi Richárd megkapta a sárgát a szabálytalanságért, ezt ráadásul a tizenhatoson belül követte el. A Végh Ariel által kiharcolt büntetőt Szabó II. Dávid lőtte a léc alá.

0911_hirek

Viszont ne rohanjunk ennyire előre. Ezt megelőzően is inkább a vásárhelyi dominált a pályán. Bartyik Norbert szabadrúgásból veszélyeztetett, de a vásárhelyi szögletek is jól kanyarodtak, Máté Péter távolról is próbálkozott, érett a gól.

A Dabas-Gyón egyetlen komolyabb helyzetet tudott kialakítani, igaz akkor minden HFC szurkoló haján megjelent néhány ősz hajszál. Egy szabadrúgás csattant a kapufán, ráadásul a labda jó ideig a kapu előterében pattogott végül csak sikerült felszabadítani. Majd jött a már említett tizenegyes gól.

Ezzel pedig beindultak az események. A lefújás előtti másodpercekben Kormányos Kolos és Máté Péter játszottak össze, a gólt utóbbi játékosunk szerezte (2-0).

A fordulás után sem álltunk be védekezni, igyekeztünk kihasználni, hogy az ellenfélnek nyitnia kellett. Egy pontrúgás jelentett újabb gólt a gárda számára. Puskás Zoltán fejjel szerezte meg szezonbeli első, a csapat harmadik gólját.

A félidő derekán aztán akadt néhány komolyabb helyzete a Dabas-Gyónnak, néhány perc leforgása alatt többször is helyzetbe keveredtek, a gól azonban szerencsére elmaradt. Nem úgy a 75. percben Szilágyi egy szögletet követően bombázott a kapuba, alig 5 perc múlva pedig duplázni is tudott.

A hajrában aztán ismét Puskáson volt a szurkolók szeme. Huszonegyesünk a végletekig kijátszott egy helyzetet, majd miután Gecse kapust is elfektette gólt szerzett. Azt hittük ez lesz az i-n a pont, ám a hosszabbítás perceiben Méder Bence szépíteni tudott. A három pont sorsán azonban ez már nem változtatott. 6-1 lett a vége egy nagyon izgalmas mérkőzésen!