Két meccsre a végétől

A III. osztályú U17-es és U19-es bajnokságban már csak két mérkőzés van hátra a mieink számára. A csapatok legutóbb a Makóval csaptak össze.

Hétközi meccseken pótolták a HFC korosztályos csapata a 22. fordulót, a Contitech Makót fogadtuk a városi stadionban.

Előbb U17-eseink játszottak. A csapat számára csakis a győzelem volt elfogadható, hogy teljesüljenek az év végi célkitűzések. Ennek fényében az első félidőben Bán Benedek góljával bő 20 perc után meglett a vezetést, majd 10 perc elteltével Almási Ákos duplájával két góllal mentünk.

A folytatásban viszont a helyzeteket nem sikerült gólra váltani, de szerencsére a Makó sem jeleskedett a gólszerzésben. Így a vége is maradt a 2-0, újabb három pont vándorolt csapatunkhoz.

U17 II. osztály, Dél-Kelet, 22. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Contitech Makó 2-0 (2-0)

HFC: Nagy Abonyi, Bán, Rácz, Rác, Tapiska, Dékány, Győrfi, Pomozi, Siber, Perpauer, Almási
Cserék: Nagy, Jakus, Masa, Katzenbach, Gaudi, Izsold, Marjai Vezetőedző: Jenei Péter

Makó: Molnár, Nagy, Csávás, Giba, Frank, Beke, Schneider, Vas, Zoppé, Gera, Bakos
Cserék: Benkő, Csehó Vezetőedző: Krucsó Ákos

Gólszerzők: Bán, Almási
Sárga lapok: Rác, Rácz, Tapiska illetve Frank, Beke

A nagyobbak magabiztosabb győzelmet arattak. Egy félidő alatt 5 gólt rámoltak a makói kapuba. Pap és Bürgés góljaival alig 10 perccel a kezdés után már kettő volt az előny, majd Jankelic és Mohácsi is gólt szereztek, Bürgés hajrában szerzett duplájával pedig ötös előnnyel mehettünk szusszanni.

Jelentősen a fordulás után sem változott a játékképe. Rögtön a kezdés Bürgés már mesterhármasnál járt, de nem sokkal később Mohácsi Ozmin találata már a hetedik gólt jelentette. Ezt követően ugyan szépített Makó, de a hátrányuk hamar visszaállt. A vége 9-3 lett, de a hazai győzelem egy percig sem forgott veszélyben.

U19 II. osztály, Dél-Kelet, 22. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Contitech Makó 9-3 (5-0)

HFC: Kandó, Gyüre, Kovács, Dér, Ambruzs, Bürgés, Mohácsi, Siber, Biró, Pap, Jankelic
Cserék: Nagy, Fehér, Gyuris, Balog, Dukai, Fodor, Pálinkó Vezetőedző: Bacsa Zsolt

Makó: Kabók, Varga, Szilvási, Nagy-György, Posztós, Herczeg, Megyesi, Bartucz, Kardos, Somogyi, Czebe
Cserék: Mészáros, Deme Vezetőedző: Brakszatórisz András

Gólszerzők: Bürgés (4), Mohácsi (2), Jankelic (2), Pap illetve Megyesi, Bartucz, Kardos
Sárga lapok: Pálinkó illetve Somogyi, Nagy-György

Bacsa Zsolt: „43 mérkőzés, 39 győzelem,  3 döntetlen,  1 vereség. Még 2 meccs a célig.”