Megint egy döntetlen

Zsinórban negyedik döntetlenét játszotta az NB III-ban szereplő felnőtt csapatunk. Ez alkalommal a Szentlőrinc SE otthonából csentünk pontokat.

Az elmúlt három meccsükön is döntetlent játszottunk. A tavaszi veretlenség ugyan megmaradt, az egy pontoknak viszont talán már kevésbé örülünk.

Nem kezdtük pedig rosszul a Szentlőrinc elleni csörtét. Helyzeteket dolgoztunk ki, amelyekbe rendre benne volt a veszély is, gólt azonban nem sikerült szerezni. A hazaiak a mérkőzés ezen periódusában kevésbé villogtak, a vezetést mégis ők szerezték meg Tóth Adrián góljával a félidő derekán. A hazaiak találatát követően is inkább a mieink domináltak, de úgy tűnt, hogy a gólszerzés ezen a vasárnapon sem megy könnye. A hajrában azonban Pataki Zsolt csak begyötörte a játékszert Ambrusics kapujába, így egy kicsit kedvezőbb helyzetből vonulhattunk pihenőre.

A fordulás után azonban a publikum már nem láthatott újabb gólt. Ebben a játékrészben már nem voltunk akkora fölényben, ráadásul az utolsó 20 percet megnyomta a Szentlőrinc SE. A végén emberelőnybe is kerültek, miután a csapatkapitányunkat, Máté Pétert kiállították. A védelem azonban állta a sarat és sikerült megőrizni a döntetlent.

NB III. Közép csoport, 29. forduló

Szentlőrinc SE – Hódmezővásárhelyi FC 1-1 (1-1)
Szentlőrinc, Szentlőrinc SE Sporttelep. Vezette: Éreth Attila (Kis Zoltán, Bati Norbert).
Szentlőrinc: Ambrusics – Dudás, Turi, Nagy M., Tóth A., Hambuch (Fenyvesi, 80′), Reith (Temesvári, 61′), Horváth P. (Vágner, 68′), Kiss M., Kalmár, Bodó. Vezetőedző: Turi Zsolt.
Hódmezővásárhely: Bordás – Kormányos, Horváth B., Marton (Oravecz, 87′), Szilágyi, Mezei, Pataki, Máté, Kökény (Szabó M., 58′), Huszár, Bartyik (Szarvas, 74′). Vezetőedző: Major László.
Gól: Tóth A. (28′) ill. Pataki (44′)
Sárga lap: Tóth A. (52′), Kalmár (57′) ill. Mezei (50′), Marton (66′)
Piros lap: Máté (81′)

Major László: “Az első félidőben akár el is dönthettük volna a meccset, 3-4 komoly helyzetet is kialakítottunk, ugyanakkor az utolsó húsz perc pedig egyértelműen a Szentlőrincé volt, különösen azután miután emberhátrányba kerültünk. Összességében igazságos döntetlen született, bár már egy picit sok lesz az ikszekből, de az is örök igazság, hogy idegenben jó az iksz. Nagyon színvonalas és izgalmas mérkőzést játszottunk, az első félidővel nagyon elégedett vagyok, a második félidei teljesítményünk viszont hagy kívánni valót maga után.”