Szabadrúgásgóllal nyertünk a Gyulai Termál FC ellen

Vasárnap az NB III Közép csoportjának 30. fordulójában a Várfürdő-Gyulai Termál FC volt a Hódmezővásárhelyi FC vendége. A mieink Bartyik Norbert szabadrúgásból szerzett góljával nyertek.

A kiesés ellen küzdő Gyula volt a vendégünk vasárnap az újabb bajnokin, akik ennek megfelelően a biztos védekezésből igyekeztek támadásokat indítani. A Vásárhely pedig két játékost is kénytelen volt nélkülözni. Máté Péter a legutóbbi meccsen piros lapot kapott, míg Mezei Olivér kisárgult a termálosok elleni meccsre.

Az első játékrészben leginkább a mezőnyben folyt a játék, fölényt talán inkább a Vásárhely tudott kialakítani. Az első komolyabb helyzetre bő 10percet kellett várni, Végh Ariel lőtt kapura, amit a gyulai kapus fogni nem, csak kiütni tudott. A játékszer pont Bartyik Norbert elé pattant, aki keresztbe lőtt a kapu előtt. Néhány perccel később Kormányos Kolos követte társait, gól azonban ekkor sem született.

A játékrész második felében a vendégek is igyekeztek a kapu elé keveredni, szabadrúgásokhoz jutottak, amelyekből komolyabb veszélyt nem tudtak kialakítani. A 40. perc környékén azonban néhány minutumra sikerült beszorítaniuk a mieinket.

A bal szélről érkezett egy alkalommal Bordás kapujára labda, a gyulai támadó átemeléssel próbálkozott, kapusunk azonban sikerrel kanalazta ki a léc alól a játékszert. Az így született szögletnél azonban jó ideig nem tudtunk felszabadítani a tizenhatoson belül, ám ezt az esetet szerencséen megúsztuk. 0-0-val fordultak a felek.

A második felvonás elején azonban megtört a jég. Végh Ariel esett el a tizenhatos előterében, amiért Antal Péter játékvezető szabadrúgást ítélt. Bartyik Norbert állt a labda elé, szinte a vonalról végezhette el a megítélt szabadot, ami prímán lőtt a gyulai kapuba. (1-0)

A gól önbizalmat és magabiztosságot kölcsönzött a Hódmezővásárhelynek. Egyértelműen a kék-sárgáknál volt többet a labda. Végh továbbra is agilisan játszott, néhány perccel később a tizenhatos másik oldalán harcolt ki szabadot, amit ő végzett el, a kapus azonban ekkor hárítani tudott.

Nyomott a HFC. Úgy tűnt Végh beadása után Horváth fejében is van egy gól, majd később Kormányos Kolos kanyarintotta Szabó Dávid fejére a labdát, hetesünk azonban fölé bólintott.

A félidő derekára azonban fogytak a vásárhelyi helyzetek, ám komoly lehetőségeket a vendégek sem sokat tudtak kialakítani. Azonban a védelem és Bordás sem pihenhetett, egy jobb oldali szögletet követően ismét a léc alól kellett kikaparnia a játékszert.

A meccs krónikájához még Pilán Richárd kiállítása is hozzátartozik. A vendégek tizenhármasa egy buta szabálytalanságot követett el a hajrában, második sárgáját bezsebelve ezzel.

A vége maradt tehát az 1-0. A csapat ezzel négy döntetlen után szerzett újabb győzelmet, a tavaszi veretlenség pedig továbbra is sikerrel őrzi a gárda.