A pontrúgások ellen nem volt orvosság

Január utolsó napján az NB III-as bajnokságban is ellenfélnek számító SZEOL SC ellen folytatta a felkészülést a Hódmezővásárhelyi FC. Az ötgólos meccsen négy találat is pontrúgásból született, a végén 3-2 arányban a vendégek nyertek.

Mondhatni újabb szakaszába lépett a Hódmezővásárhelyi FC felkészülése. Az együttes korábbian a megyei élvonalban szereplő csapatokkal gyakorolt, január 31-én azonban a szintén NB III-ban érdekelt SZEOL SC érkezett a vásárhelyi műfűre.

A villanyfényes találkozó első perceiben lehetett érezni, hogy ez alkalommal egy kicsit más az iram az ellenfél részéről. Ennek ellenére a rohanás és a tempó egyik oldalon sem okozott komolyabb helyzetet.

Az első valamire való lehetőség a kék-sárgák előtt adódott. Füredi Szabolcs szerzett labdát, majd a jobb szélen loholó Benke Bálintnak passzolt, aki már a tizenhatoson belül tette vissza Füredinek, a lövés centikkel húzott el a kapufa rossz oldalán.

Nem sokkal később azonban zörgött a háló. A szegediek indultak meg a vásárhelyi kapu felé, Pataki Zsolt pedig szabályosan már nem tudta megállítani védőjét, a lökést pedig lefújták. A labdát a hosszúra ívelték, ahol szerencsésen embert talált, vezetéshez jutott a SZEOL SC.

A félidei hajrában sikerült kisebb veszélyt kialakítani a Vásárhelynek. Varga Bence szerzett labdát, majd Benkéhez passzolt, aki még idejében pöckölt Szekér Dávid elé. Szekér lövése azonban nem volt tökéletesen helyezett, a SZEOL kapusa védeni tudott. A felek viszont mégis döntetlennél szusszanhattak. A túloldalon, szintén jobbról, a tizenhatos vonalától nem messze jutott szabadrúgáshoz a HFC. Füredi Szabolcs ívelt, ráadásul tökéletesen, Varga Bence fejjel volt eredményes.

A fordulás után nem sokkal Göncző került helyzetbe szegedi részről. Üresen maradt, ráadásul a labdával is gyorsabb volt, mint védői, a szünetben beállt Szatmári Róbertnek kellett nagyon nyújtóznia.

Sorcsere következett vásárhelyi részről, amit hamar követett a vezetőgól megszerzése. Bürgés Balázs volt igazán szemfüles, labdát szerzett, ráadásul jól passzolt Szabó Imréhez, aki bevarrta, szépségdíjas gólt szerzett.

Az öröm nem tarthatott sokáig. A HFC a tizenhatoson belül nem bírt a szegedi támadókkal, a bajt Szatmári igyekezett megoldani, de nem csak a labdát, hanem a támadót is vitte, jogosnak tűnt a befújt büntető, amit Ondrejó Tamás értékesített.

Igyekezett továbbnyomni a SZEOL, a vásárhelyi védelem viszont alapvetően jól állta a sarat, olykor azonban egy-egy faultra volt szükség, hogy kizökkenjen az ellenfél. Egy alkalommal ez nem 100%-ban jött be, hasonló helyről végezhetett el szabadrúgást a Szeged, mint ahonnét a korábbi félidőben és ezt a beívelést is gól követte.

A végére még Tomisics Stefan került komoly helyzetbe, a védők nem bírták őt megállítani, a lövésében pedig erő volt, a gól azonban elmaradt, a felső lécről vágódott ki a labda.

Maradt a 3-2 a SZEOL javára.

Felkészülési mérkőzésen

Hódmezővásárhelyi FC – SZEOL SC 2-3 (1-1)

Vásárhelyi gólszerzők: Varga Bence, Szabó Imre

Szűcs Róbert: „Ez meccs már kicsit másabb volt, mint a korábbiak. Annak azért örülök, hogy csak pontrúgásokból bírták bevenni a kapunkat. Ez mondjuk már visszatérő dolog nálunk, így erre külön hangsúlyt fogunk fektetni, a védekező szabadrúgásokra illetve a szögletekre. Örülök, hogy két gólt tudtunk rúgni, ez azért a támadójátékunkat dicséri, tavaly még az NB II-ben szerepelt a Szeged. Nagyon jó volt ez nekünk felkészülés gyanánt. Látjuk, hogy jelenleg még jobban, de meg vagyok elégedve. Persze kikapni sosem szeret az ember. Három pontrúgásból, három gól azért kicsit fáj, de ezekből fel lehet készülni, akciógólt viszont nem tudtak ellenünk szerezni, a védelmünk viszonylag jól állta a sarat.”