Emberhátrányban jött össze a pontmentés

A győzelem sajnos elmaradt, ugyanakkor emberhátrányban sikerült pontot mentenie a HFC-nek az Iváncsa elleni NB III-as bajnokin.

A tabella harmadik helyén álló Iváncsával játszotta legutóbbi bajnoki mérkőzését a Hódmezővásárhelyi FC NB III-as csapata.

A Szűcs tanítványok nem számíthattak könnyű csörtére és külön figyelniük kellett az iváncsai gólzsákra, Balogh Lászlóra, aki 23 góllal vezeti a mesterlövészek listáját az NB III Közép csoportjában.

Ezt a feladatot kellően jól sikerült megoldani a védelemnek, Balogh nem sokszor került helyzetbe és az Iváncsa támadásai alapvetően sem voltak igazán acélosak. A gond az volt, hogy a támadótérfélen a HFC sem tudott igazán brillírozni. Néhány kisebb helyzet ugyan adódott, egy alkalommal Koncz maradt le néhány centivel a labdára, a játékos ráadásul az esetet követően a kapufával ütközött, szerencsére nem szerzett komolyabb sérülést és folytatni tudta a játékot.

A játék képe a fordulás utáni első percekben sem igazán változott. Veszélyesebb pillanatokat a pontrúgások jelentettek, ám úgy tűnt, hogy a 60. percben fordulhat a kocka.

Varga Bence, a hazaiak részéről néhány percen belül gyűjtött két sárga lapot – a második eset kissé véleményesnek tűnt, de nem Mencsik játékvezető szerint, aki rögvest sárga, majd piros lapot rántott.

30 percet kellett kibírnia emberhátrányban a HFC-nek, amely küldetést sikerült abszolválni, akadtak ugyan meleg helyzetek és az Iváncsa fölénye is érezhető volt, de vagy a védelem, vagy Filipánics Bálint volt higgadt és tette a dolgát.

Ráadásul egy szabadrúgást követően akár a vezetést is megszerezhette volna a Vásárhely, Mezei Olivér távolról ugyan, de kapu felé suhintott, egy vásárhelyi játékosnak pedig sikerült belecsúsztatni a kapu felé tartó labdába. Dániel Csabának óriásit kellett nyújtózkodnia, de hárítani tudta a kapuja felé tartó lövést.

A vége maradt a 0-0. Igaz a Makó Dabas elleni győzelmével meg tudta előzni a tabellán a HFC-t.

A Szűcs-legények a Kozármisleny otthonában próbálhatnak javítani a hétvégén.