Kecskeméten játszik NB III-as csapatunk

NB III-as csapatunkra most zsinórban két idegenbeli meccs vár a bajnokságra. Most hétvégén a Kecskemét vendégei leszünk.

Ez alkalommal szombaton lépnek pályára Szűcs Róbert tanítványai, a srácok Kecskemétre utaznak. Szeptember elején hazai pályán nem bírtak egymással a csapatok. 0-0 volt az első félidő, majd a fordulás után a vendégek szereztek vezetést, ám alig 10 perc múlva Huszár Gergő góljával egyenlíteni tudtunk, így végül osztozkodtunk a pontokon. Ez a felállás most igazán egyik csapatnak sem volna jó.

Mi 17 ponttal a tabella 14. helyén állunk, mindösszesen egyetlen pontra a kieső zónától. A Kecskemét négy egységgel gyűjtött többet, így a 11. hely az övék. A mi győzelmünk zárkózást jelenthetne, ők pedig még jobban a vízszint fölé kerülhetnének – várhatóan két igazán elszánt csapat lép majd pályára.

Ami a tavaszt illeti, a felek három meccsen vannak túl. A mieink a szerencsétlenül sikerült Taksony elleni meccs után a dobogóért küzdő Dabast sikerült jó játékkal verni – a legutóbbi fordulóban viszont egy döntetlenszagú meccsen maradtunk alul a Paks II-vel szemben.

A Kecskemét az első körben kikapott a Dabastól, aztán verni tudták a Paks II-t, ráadásul most a tavasszal még nyeretlen éllovas Szentlőrinccel ikszeltek.

A bajnokságban az elmúlt négy idegenbeli meccsünket nyerni tudtuk, bízunk benne, hogy ez a sorozat továbbra sem szakad meg.

A találkozó szombaton 15 órakor kezdődik a Széktói Stadionban.