Pályán voltak a lányok hétvégén

Ponttal térhettek haza U18-as lányaink Sándorfalváról, a felnőtt csapat viszont pont nélkül maradt Balástyán.

A L-IT-SZEAC vendégeként lépett pályára a hétvégén a megyei U18-as leány bajnokságban szereplő csapatunk. Mucsi Dénes tanítványai az első játékrészben hátrányba kerültek, de a fordulás után sikerült egyenlíteni. Tóth Klaudia talált be.

A hátralévő időben sajnos újabb gólt már nem sikerült találni, így végül 1-1 lett a találkozó vége és osztozkodtak a felek a pontokon.

Csapatunk így 14 meccset követően a tizenhárom csapatos bajnokság 9. helyét foglalja el.

Csongrád megyei U18-as leány bajnokság, 15. forduló

L-IT-SZEAC – Hódmezővásárhelyi FC 1-1 (1-0)

L-IT-SZEAC: Fischer, Ungi, Bartók, Csányi, Boros, Nokta, Szögi, Simon, Csúri
Csere: Toni, Gémes

HFC: Schneider, Balog, Csala, Albert Zs., Horváth, Pap, Tóth, Albert J. Klézli
Csere: Dobsa
Edző: Tóth Zsuzsa

Gólszerző: Csányi illetve Tóth

Nem sikerült tökéletesre a Balástya elleni felnőtt találkozó. Ősszel sima, 6-1-es győzelmet arattunk idegenben, most azonban hamar hátrányba kerültünk, ráadásul a 35. percre már 3 gólos volt a vendégek előnye. Gábor Noémi ugyan szépíteni tudott a félidei pihenő előtt, életben tartva ezzel az esetleges pontszerzési reményeket.

A folytatásban azonban újabb gólt nem sikerült szereznünk. Ráadásul a hajrában a Balástya újból betalált, így sikerült revanst venniük az őszi vereségért.

Csongrád megyei felnőtt női bajnokság, 12. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – KSE Balástya 1-4 (1-3)

HFC: Kis, Gábor M., Orovecz, Réczi, Gábor N., Albert J., Jesenszki, Szabados
Csere: Fári, Klézli

Balástya: Kauczki, Szatmári, Csoma, Tóth, Keszég, Nagy, Király, Hegedűs
Csere: Bitó, Deák, Abmrus, Papp
Edző: Fodor Tamás

Gólszerző: Gábor N. illetve Keszég (2),  Király, Réczi (ög)

Nyilatkozat: „A szombati mérkőzésen egy gyenge első félidő után sikerült a lányoknak felállni és élvezhető játékot mutatni, ám ez 1 pontra volt elég.

A felnőtt csapat játékán sajnos kijött a téli időszakban elhanyagolt edzések hiánya, egyesek részéről a tanulás, mások felől a munka miatt.

Amíg a futballt hobbi szinten űzzük, nem várhatjuk el, hogy az fontosabb legyen mindennél. Ha a társaság egy része nem akarja igazán játszani ezt a fantasztikus sportot, és nem hajlandó a csapat Csapatként működni, addig ez a helyzet fenn fog állni.”