Foghíjas kerettel utazott Mezőkövesdre U19-es csapatunk.

Mezőkövesd Zsóry FC U19 – Hódmezővásárhelyi FC U19 6-1 (1-0).

Gólszerző: Herczeg L. (76.) ill. Peti (44., 85.), Buzás (58., öngól), Nagy (64.), Ináncsi (71.), Kota (90.).

MLSZ Regionális U19 Kiemelt Kelet 18. forduló.

2024.03.28. 13:00.

Mezőkövesd, Mezőkövesd Zsóry Edzőközpont.

Mezőkövesd Zsóry FC U19:

Juhász I. (Ferencsák, 69.) – Turó, Nagy, Kota, Csomós (Kinzhuvaev, 69.), Ináncsi, Ujvári, Lakatos, Juhász M., Peti, Pocsai (Vróbel, 59.).

Hódmezővásárhelyi FC U19:

Tóth – Vass, Herczeg L., Pálinkás, Patkós, Buzás, Bencze, Rabecz B. (Tatár, 56.), Marton (Mihály, 65.), Arany, Kónya.

Edző: Horváth Zoltán.

Nyilatkozat: Igen foghíjasan tudtunk elutazni a mai napon, hiszen betegségek, sérülések és egyéb okok miatt 4-5 alapemberünk hiányzott, ami, mint utólag kiderült, sok volt nekünk. Pedig nem így indult a mérkőzés, hiszen az első félidőben abszolút kontrolláltuk a játékot, az ellenfélnek egyetlen helyzete volt, de azt is nyilvánvaló szabálytalanság előzte meg. Két óriási ziccerünk volt a játékrész derekán, de ezek sajnos kimaradtak. Ahogy lenni szokott, az utolsó pillanatban egy elképesztően szerencsés gólt szerzett a hazai csapat. A második félidő elején kezdeményezően léptünk fel, sokat volt nálunk a labda, a Mezőkövesd kontrákkal próbálkozott. Sajnos az 55. percben Rabecz Botit egy sérülés miatt le kellett cserélni, ráadásul pár percre rá egy veszélytelen szituációt követően rúgtunk magunknak egy öngólt. Ekkor szétesett a játékunk, innentől kezdve csak a gólkülönbség volt kérdéses. Sajnálom nagyon, hogy az utolsó félórát fejben feladtuk, mert nincs ennyi a két csapat között. Csináljuk tovább, ameddig matematikai esélyünk van, küzdeni fogunk.

U19-es gárdánk legközelebb hazai pályán szerepel, a Grosics Akadémia FK U19-es csapatát látja vendégül.

Fotó: Archív

Author: Fejes Loretta